تازه ترين اخبار

مي خواهم پنجره ها در يك صفحه جديد باز شوند.

خبر خوان كانون

اگر مايل به مرور سريع اخبار سايتهاي مورد علاقه خود هستيد، آدرس فيد آنها را وارد كرده و دكمه اينتر را فشار دهيد يا بر روي يكي از سايتهاي منتخب زير كليك نماييد.

کتابخانه الکترونیکی کتاب سبز

مرجع دانلود کتاب الکترونیکی

Faviconدانلود کتاب نصب و راه اندازی دستگاه‌های موتورخانه تاسیسات گرمایی 16 Feb 2019, 2:40 am

کتاب نصب و راه اندازی دستگاه‌های موتورخانه تاسیسات گرمایی از دروس پایه‌ی یازدهم رشته‌ی مکانیک فنی و حرفه‌ای است و به آموزش مصور مباحثی از قبیل: نصب دیگ آب گرم، ساخت کلکتور، لوله‌کشی موتورخانه گرمایی، نصب مخزن انبساط و راه‌اندازی سیستم تهویه مطبوع با آب گرم می‌پردازد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب اتوکد و نقشه‌های ساختمانی 16 Feb 2019, 1:39 am

کتاب اتوکد و نقشه‌های ساختمانی از دروس پایه‌ی دهم رشته‌ی معماری کاردانش است. در این مجموعه سعی شده تا به ساده‌ترین زبان و با ترجمه‌ی تمام متون انگلیسی و مثال‌های عملی برای همه‌ی دستورها، راحت‌ترین راه یادگیری این نرم افزار فراهم آید. یادگیری این نرم افزار نیاز به پشتکار و تمرین بسیار دارد، به همین دلیل در واحد کار چهارم این کتاب تمرین‌ها و پروژه‌های کافی در اختیار هنرجویان قرار گرفته است.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب رمان ناسور 16 Feb 2019, 1:38 am

کتاب رمان ناسور اثر نیلوفر قنبری، درباره‌ی ماجرای دختری است که به خاطر درگیر شدن با حاج رضا، پدر شوهری که گذشته‌ای تاریک و رازی مخوف دارد؛ سرنوشت خودش و دیگران را تغییر می‌دهد.

در بخشی از کتاب رمان ناسور می‌خوانیم:

خودش را کشان کشان به پنجره‌ی بخار گرفته و کوچک اتاق رساند. با آستین لباسش بخار روی شیشه را پاک کرد و نگاهی گذرا به آسمان گرفته و سرد زمستانی انداخت. باد به شدت می‌ورزید گویی می‌خواست هر چه سر راهش بود را با خودش بکند و ببرد. دل گرفته‌ی آسمان هم قصد باریدن داشت. به نظر غروب از آن غروب‌ها که دلش می‌خواست با ماجونش کنار هم بنشنید دو تا فنجان چای داغ و شیرینی‌های خانگی که ماجون با دستان چروکیده‌ی خودش پخته بود را با خوشی بخورند و ماجون از روزهای خوب قدیم و جوانیش و از روزهای عاشقش که با پدر جان به حرف‌هایش گوش کند.

اما حیف که خیلی از خانه دور بود نگاهی به حیاط خانه انداخت. شیلان داشت کنار حوض وسط حیاط که مثل بازار شام شلوغ و به هم ریخته بود توی تشتی مسی لباس می‌شست. هیچ معلوم نبود توی آن باد و طوفان چه نیازی به شستن آن همه لباس بود. طوری به آن‌ها چنگ می‌زد گویی با آن‌ها سر جنگ دارد. البته که حق داشت دلش پر بود و از ترس شوهر نامردش و یا شاید هم از ترس آبروریزی جلوی همسایه‌های دیوار به دیوارشان...به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب اصول کمک‌های اولیه و امدادرسانی 15 Feb 2019, 2:05 am

کتاب اصول کمک‌های اولیه و امدادرسانی از دروس پایه‌ی یازدهم دوره‌ی دوم متوسطه‌ی کاردانش است. هدف اصلی این اثر ایجاد آشنایی با کمک‌هاى اولیه به منظور توانایى در انجام امدادرسانى به مصدومین می‌باشد.

در بخشی از کتاب اصول کمک‌های اولیه و امدادرسانی می‌خوانیم:

در جهان امروز سوانح و حوادث مختلف همواره مطرح بوده و محققین و صاحب‌نظران را بر آن داشته تا علل و عوامل ایجاد کنندۀ آن‌ها را شناساىى کرده و راه‌هاى مختلف پیشگیرى را ارائه نمایند. بالا بردن آگاهى‌ها و توانمندى‌هاى افراد در برخورد با حوادث سهم بسزایى در کاهش صدمات احتمالى و مرگ و میر خواهد داشت.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب نمایشنامه کار از کار گذشت 15 Feb 2019, 2:04 am

کتاب نمایشنامه کار از کار گذشت اثر ژان پل ساتر، درباره‌ی زن و مردی است که همدیگر را نمی‌شناسند، جدا از هم و به دلایلی متفاوت می‌میرند و در جهان پس از مرگ با هم ملاقات می‌کنند و به هم علاقه‌مند می‌شوند.

نام زن «او» و نام مرد «پی‌یر» است و در طی داستان نویسنده از زندگی این دو می‌نویسد. همسر این زن او را با خوراندن چند قطره زهر مسموم کرده تا بتواند ثروت این خانواده را از آن خود کند. مخاطب این کتاب از سوی دیگر با زندگی «پی‌یر» آشنا می‌شود که رییس یک انجمن است و توسط یکی از اعضای 18 ساله همین انجمن به ضرب گلوله‌ای کشته می‌شود.

در بخشی از کتاب نمایشنامه کار از کار گذشت می‌خوانیم:

دسته سربازان نزدیک می‌شود. افراد سرود می‌خوانند در حالی که سردسته آن‌ها با نگاهی اضطراب‌آمیز متوجه کارگران است. کارگران همه آماده و با حالتی تهدیدآمیز راه را بر آن‌ها بسته‌اند. چند نفر کارگر از جمع خارج شده و از کنار جاده میله‌های آهن و قطعه‌های سنگ برمی دارند.
پس از چند قدم دیگر رییس دسته فرمان اولیه را می‌دهد و سپس می‌گوید:
- ایست
در این موقع در حالی که جسد پی‌یر هنوز روی جاده افتاده است پی‌یر دیگری آهسته از جا بر می‌خیزد گویی از خواب بیدار شده و با یک حرکت بی اراده آستین لباسش را تکان می‌دهد و پشتش به طرف سربازان و کارگران است. سه نفر از کارگران که رو به روی پی‌یر ایستاده‌اند و معمولاً باید او را ببینند نمی‌توانند او را ببینند.

پی‌‌یر به کارگری که نزدیک‌تر از همه است خطاب کرده و می‌گوید:
- پاولو، چه خبر است؟
پاولو جواب نمی‌دهد فقط دستش را به طرف رفیقش دراز کرده و می‌گوید:
- یکی هم به من بده!
کارگر دومی یک آجر به دست او می‌دهد.
صدای رییس دسته سربازان با خشونت شنیده می‌شود:
- راه را باز کنید.
هیچ یک از کارگران از جای خود حرکت نمی‌کند.
پی‌یر ناگهان متوجه پشت سر خود می‌شود و پس از دیدن دو جبهه مخالف می‌گوید:
- بوی زد و خورد می‌آید.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب صوتی باید بمیری قسمت دوم 15 Feb 2019, 2:04 am

کتاب صوتی باید بمیری قسمت دوم اثر سیما کاموری، برنامه شماره چهل و نهم نمایش صوتی کانون فرهنگی چوک است که با اجرای سیما کاموری، لیدا نیک‌ فرید، مجتبی کاویانی، مهدی رضایی، آرش محرمی، نرگس امینی، لیلا طاری‌ فر و بتسابه مهدوی روایت می‌شود. باید بمیری داستانی متفاوت درباره‌ی زندگی یک زن سرطانی است.

در قسمتی از کتاب صوتی باید بمیری قسمت دوم می‌شنویم:

با اصرار شوهر تپلم سوار ماشین شدیم، برویم و درمان را شروع کنیم. در راه مطب دکتر به چراغ قرمز که رسیدم ناگهان هیجان طلبی‌ام که عمری گوشه‌ای خاک می‌خورد در وجودم حلول کرد. فکر کردم چرا یک آدم سرطانی در حال مرگ باید پشت چراغ قرمز صبر کند؟ چراغ را رد کردم. توی مسیر چند بار هم از سمت راست سبقت گرفتم و برای اولین بار پایم را بیشتر از حد معمول روی پدال گاز فشار دادم.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب صوتی باید بمیری قسمت اول 15 Feb 2019, 2:04 am

کتاب صوتی باید بمیری قسمت اول اثر سیما کاموری، برنامه شماره چهل و نهم نمایش صوتی کانون فرهنگی چوک است که با اجرای سیما کاموری، لیدا نیک‌ فرید، مجتبی کاویانی، مهدی رضایی، آرش محرمی، نرگس امینی، لیلا طاری‌ فر و بتسابه مهدوی روایت می‌شود. باید بمیری داستانی متفاوت درباره‌ی زندگی یک زن سرطانی است.

در قسمتی از کتاب صوتی باید بمیری قسمت اول می‌شنویم:

توی لیست انتقامم اسم چند نفر رو نوشتم؛ چند نفری که حسابی عصبانی و شاید بیشتر غمگینم کرده بودند. یکی از همکارانم توی محل کار که وقتی توی شغلم پیشرفت کردم تا می‌توانست به قول معروف زیرابم رو زده بود. فقط و فقط چون من زن بودم. بله زن بودن به خودی خود گاهی باعث عصبانیت اطرافیان می‌شود. شاید اگر مرد بودم ناراحت نمی‌شد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب رمان نجات از منجلاب 13 Feb 2019, 6:07 pm

کتاب رمان نجات از منجلاب به قلم آزاده بختیاری، اثری با درون‌مایه‌ی عاشقانه و اجتماعی است. همیشه در اعماق تاریکی‌ها، نوری سراسر تار و پود غم‌آلود بدن ما را روشن می‌کند. آن نور خدایی‌ست که در تنگنا رهایت نمی‌کند، رازت را بر ملا نمی‌کند و گناه‌هایت را به رویت نمی‌آورد. تو هر بار توبه کنی با آغوش باز می‌پذیردت. در این غریب آباد که مردمش در زندگی پست تینت و سیاه دل هستند چاره‌ای جز گریستن و چنگ زدن به دامان پاک الله نخواهیم داشت.

در بخشی از کتاب رمان نجات از منجلاب می‌خوانیم:

مامان پری بنده خدا هم تا می‌اومد حرف بزنه کتک و کمربند نثار تن رنجورش می‌شد.
بنده خدا از ترس فهمیدن مردم تو هیچ مراسمی شرکت نمی‌کرد.
نمی‌خواست تن و صورت کبودشو ببینن.
این وضع و حال زندگی ما بود.
مامان اهل نماز و روزه بود و ما رو همیشه سمت خوبی و پاکی می‌کشوند.
وقتی کنار هم می‌نشستند بابا می‌گفت: برو کنار حالم بهم خورد زنای رفقامو که می‌بینم حسرت می‌خورم.

اشک داغ صورت یخ زده و غم‌آلود مامانو می‌پوشوند.
رد می‌شد‌ و می‌گفت: از چشم بالا سری، خدام نیفتم.
پوزخنده بابا و گفتن دو کلمه از نه‌نه عروس بشنو مسخره کردن همیشگی بعد حرفای مامانم بود.
خرج خونه کمر پری نازمو داشت خم می‌کرد.
سوم راهنمایی بودم تصمیم گرفتم ترک تحصیل کنم.
با مامان در میون گذاشتم اما مخالفت کرد و چشاش پر اشک شد.
ازم خواست تا جون داره و کار می‌کنه دیگه این حرفو نزنم.
اما کدوم جون؟
من ول‌کن قضیه نبودم.
عاشق درس خوندن بودم اما گفتم از درس خوندن بدم میاد.
خلاصه با هزار بدبختی یکم راضیش کردم و فکر کار بوم و هر روز به هر جایی که فکرم می‌رسید سر می‌زدم.
پیش روحانی محل رفتم و ازش خواستم ضامنم شه.
گفتم: هیچ‌کس ضامن ما نمی‌شه به خاطر بابا شما چی به خدا اگه قبول نکنید ناراحت نمی‌شم.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب تاریخچه‌ی جامعه‌شناسی کودکی 13 Feb 2019, 6:06 pm

کتاب تاریخچه‌ی جامعه‌شناسی کودکی که مقتدرانه توسط بری مایال، یکی از چهره‌های پیشرو در این رشته نوشته شده، مروری عالی و جامع بر موضوعات و جریان‌های کلیدی درون جامعه‌شناسی کودکی و گسترده‌تر از آن درون مطالعات کودکی است. علاوه بر این مایال به خوبی جامعه‌شناسی کودکی را در زمینۀ جریان‌های جهانی و تاریخی گسترده‌تر قرار داده، و بدین ترتیب نیاز به یک شرح اجتماعی کامل از کودکی را تقویت کرده است.

در بخشی از کتاب تاریخچه‌ی جامعه‌شناسی کودکی می‌خوانیم:

کارهای نخستین در جامعه‌شناسی کودکی بر عاملیت کودکان تمرکز داشت، برخی از آنان درون رویکردهای برساختگرای اجتماعی و در مورد کودکان به مثابۀ گروهی اجتماعی بود. در هر دو مورد، کارها بر عنصری اجتماعی و ضروری در تجارب کودکان در روابط کودک - بزرگسال تأکید داشتند.

برای وضوح بیشتر، همان‌طور که هر مادری می‌داند، روابط بزرگسالان با کودکان، به ویژه کودکان خردسال، روابطی بدنی است. همراه با برخی پیشرفت‌های دیگر در مطالعۀ کودکان، فمینیسم در اشاره به این نکته الهام‌بخش بوده است که چگونه زنان بدن‌هایشان را مدیریت می‌کنند و چگونه بدن‌های زنان از نظر جسمی، اخلاقی و اجتماعی، در حرکت آنان میان خانه و محل کار، حوزۀ خصوصی و حوزۀ عمومی، درک و دستکاری می‌شود (مارتین، 1989).

به همین ترتیب، مطالعات اشاره کرده‌اند که چطور بدن‌های کودکان در مدارس درک و مدیریت شده، و تنزل مقام می‌یابد، و چگونه تجارب بدنی خود کودکان در خانه و مدرسه متفاوت است. بدین ترتیب دریافته شد که کودکان مراقبت همه جانبۀ بیشتری در خانه دریافت می‌کنند، همراه با توجه به بدن، ذهن، و احساساتشان؛ در حالیکه در مدرسه، هر چند ممکن است معلم مهربان باشد، دستور کار رسمی مدرسه بر جنبه‌های آکادمیک و دستور کار غیررسمی (و غالباً خاموش) بر هنجارهای رفتاری مدرسه تمرکز می‌کند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب Swift به زبان ساده 13 Feb 2019, 6:03 pm

کتاب Swift به زبان ساده نوشته‌ی یونس ابراهیمی، به آموزش محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی دستگاه‌های اپل که برای توسعه‌ی برنامه‌های iOS ،Mac OS و لینوکس، توسط Chris Lattner با همکاری دیگر برنامه نویسان شرکت اپل ایجاد شده و جایگزینی برای زبان Objective-C است، می‌پردازد.

در بخشی از کتاب Swift به زبان ساده می‌خوانیم:

نام Swift، برگرفته از نام یکی از سریع‌ترین پرندگان است. این زبان به عنوان یک جایگزین سریع، برای Objective-C توسعه یافت. به غیر از سرعت، Swift مزایای دیگری نسبت به Objective-C دارد، که از آن جمله می‌توان به سهولت یادگیری، ایمنی، نیاز به کد کمتر، تعاملی بودن و … اشاره کرد.

در مقایسه با Objective-C ،Swift دارای یک دستور زبان ساده‌تر است که برای مبتدیان یا کسانی که با زبان‌های برنامه نویسی دیگر کار کرده‌اند، یادگیری آن را راحت تر می‌کند. این زبان را می‌توان، تلفیقی از زبان‌های C# ،Rust ،Ruby ،Python و طیف وسیعی از زبان‌های برنامه نویسی دیگر دانست.

این بدان معنی است که برنامه نویسانی که قبلاً با زبان‌های دیگر کار کرده‌اند، مفاهیم زیادی در Swift پیدا می‌کنند، که شبیه مفاهیمی است که قبلاً در زبان‌هایی که کار کرده‌اند، با آن‌ها مواجه شده‌اند.

Swift هنوز یک زبان برنامه نویسی جدید است اما محبوبیت و پذیرش آن نسب به سایر زبان‌های برنامه نویسی سرعت بیشتری داشته است. اکنون این زبان محبوب‌ترین زبان برای توسعه دستگاه‌های اپل است.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meزمان ايجاد صفحه 0.184 ثانيه.