تازه ترين اخبار

مي خواهم پنجره ها در يك صفحه جديد باز شوند.

خبر خوان كانون

اگر مايل به مرور سريع اخبار سايتهاي مورد علاقه خود هستيد، آدرس فيد آنها را وارد كرده و دكمه اينتر را فشار دهيد يا بر روي يكي از سايتهاي منتخب زير كليك نماييد.

کتابخانه الکترونیکی کتاب سبز

مرجع دانلود کتاب الکترونیکی

Faviconدانلود کتاب اوستا 17 Dec 2018, 12:05 am

کتاب اوستا به کوشش جلیل دوستخواه، مجموعه‌ای است از کهن‌ترین سروده‌ها و متن‌های ایرانی و یک مجموعه گران‌بها از دانشنامه ایران باستان.

اوستا کتاب مقدس زرتشتیان بوده و دارای هفده بخش (کتاب) بود که در حال حاضر فقط پنج نسخه از این کتاب‌ها باقی مانده است. این 5 کتاب عبارتند از: یسنه یا یسنا که حاوی سخنان زردشت بوده و با نام گاهان نیز شناخته شد، یشت‌ها که همان سروده‌های نیایشی است، وندیداد، ویسپرد و خرده اوستا. واژه‌ی اوستا که در خود کتاب نیامده به چم دانش و شناخت است و با واژه  ودا، نام کهن‌ترین کتاب دینی هندوان هم‌ریشه است.

روی‌همرفته اصل اوستا را می‌توان به چم آگاهی‌نامه یا دانش‌نامه دانست که آن را مرجع‌نامه نیز می‌نامند. در متن‌های بسیار قدیمی و کهن دوران پس از اسلام، از اوستا با نام‌های دیگری مثل ابستا، استا، ابستاق، وستا، ستا، اوستاک، آبستا، ابستاغ و بستاق نام برده شد. بخش‌های اوستا در دوران‌های گوناگون به‌دست افراد بسیاری نوشته شده‌است، ولی از آن میان تنها بخشی از سرودها از آن خود زرتشت است. نوشته‌های اوستا دربرگیرنده نیایش اهورا مزدا و امشاسپندان و دیگر ایزدان و نمادهای طبیعت و بایسته‌های آدمی در جهان بهشت و دوزخ و داستان‌های ملی است.



به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.me



Faviconدانلود کتاب تندرستی - قلب، عروق و خون 17 Dec 2018, 12:00 am

کتاب تندرستی - قلب، عروق و خون از مجله ویستا به بررسی مواردی از جمله انواع متداول کم‌خونی، فشار خون، ایست قلبی، برخی بیماری‌های خونی و غیره می‌پردازد.

در قسمتی از کتاب تندرستی - قلب، عروق و خون می‌خوانیم:

لخته شدن خون می‌تواند مسیر رگ‌ها را مسدود کند و در نتیجه خون‌رسانی به قلب با اختلال مواجه خواهد شد. وقتی ما از خواب برمی‌خیزیم پلاکت‌های خون، ذراتی که باعث ایجاد لخته می‌شوند، به رگ‌ها چسبیده‌اند. به طور معمولی در بدن یک سیستم داخلی وجود دارد که باعث تجزیه و حل شدن این لخته‌ها می‌شود. اما در صبحگاه، فعالیت سیستم تجزیه فیبرین کاهش می‌یابد. پس بدن استعداد بیشتری در ایجاد لخته‌هایی دارد که شریان قلب را مسدود کند. در این راستا، خون رسانی به قلب کاهش یافته و این در حالی است که بدن نیاز به جریان خون بیشتری دارد.

تمامی این تغییرات برای کسانی که کاملاً سالمند، خطرناک نیست. اما برای کسی که مشکل کوچکی در شریان‌های قلبش دارد، اگر این تغییرات، همزمان رخ دهد و او در پیک شروع فعالیت‌های بدنی قرار گیرد، نتیجه این خواهد بود که ریسک بالاتری در بروز حمله قلبی در اولین ساعات صبح برای او وجود خواهد داشت.



به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.me



Faviconدانلود کتاب نصب و راه‌اندازی پخش‌کننده‌های گرمایشی و تابشی 16 Dec 2018, 11:00 pm

کتاب نصب و راه‌اندازی پخش‌کننده‌های گرمایشی و تابشی از دروس رشته‌ی تأسیسات گروه مکانیک پایه‌ی دوازدهم دوره‌ی دوم متوسطه‌ی فنی و حرفه‌ای است و به بررسی مواردی از قبیل پوشش نهایی موتورخانه تهویه مطبوع، نصب و راه‌اندازی فن‌کویل، یونیت هیتر، پخش‌کننده‌های تابشی و ترسیم پلان لوله‌کشی تهویه مطبوع می‌پردازد.

در قسمتی از کتاب نصب و راه‌اندازی پخش‌کننده‌های گرمایشی و تابشی می‌خوانیم:

در همه صنایعی که از سیم کشی‌ها و کابل کشی برخوردارند، به کاربردن انواع روکش سیم و کابل بسیار متداول است استفاده مناسب از نوع روکش مهّم است لذا در انتخاب آن مواردی همچون جنس آن، نفوذناپذیری آن، مقاومت در برابر عوامل محیطی، مورد توجه قرار می‌گیرد. یک نوع از روکش که در سرسیم بندی‌ها، استفاده می‌شود، روکش گرمایی است، این روکش‌ها در رنگ و سایزهای مختلف وجود دارند، روش استفاده از روکش این گونه است که: به اندازۀ موردنیاز از روکش بریده می‌شود. و سیم را از داخل روکش عبور می‌دهند.

این کار قبل از سر سیم زنی انجام می‌شود و بعد از اینکه سر سیم به سیم پرچ گردید یا لحیم شد روکش حرکت داده شده و روی ساق سر سیم و روی سیم قرار می‌گیرد. (اندازه گیری قبل از بریدن روکش انجام می‌شود)، حال با سشوار صنعتی به روکش گرما داده می‌شود که کم کم شروع به جمع شدن می‌کند، در حین روکش شدن سیم و سرسیم، نظم و زیبایی هم به کار داده می‌شود.



به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.me



Faviconدانلود کتاب امور بهداشتی طیور 16 Dec 2018, 11:00 pm

کتاب امور بهداشتی طیور از دروس گروه کشاورزی پایه‌ی دهم دوره‌ی دوم متوسطه‌ی کاردانش است و به بررسی مواردی از قبیل کنترل عوامل بیماری‌زا، آشنایی با بیماری‌های طیور، واکسیناسیون، مصرف داروها و ویتامین‌ها، نمونه‌گیری و ارسال آن به آزمایشگاه می‌پردازد.

 



به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.me



Faviconدانلود کتاب چند دقیقه در آینه، راهکاری برای خودشناسی 16 Dec 2018, 2:22 am

کتاب چند دقیقه در آینه اثر ستاره ترابی، یک راهکار چند دقیقه‌ای را برای خودشناسی و مهرورزی به خود آموزش می‌دهد. هر ساله تعداد زیادی کتاب در این زمینه،چاپ و منتشر می شوند. شاید تعدادی از شما وقت کافی برای مطالعه‌ی کتاب‌های طولانی و راه‌کارهای زمان‌بر را نداشته باشید. به همین دلیل این کتاب برای شما مفید خواهد بود.

در بخشی از کتاب چند دقیقه در آینه می‌خوانیم:

اکثر ما همیشه در حال شکایت کردن هستیم که چطور توسط اطرافیانمان نادیده گرفته شده‌ایم. چطور در کودکی مورد غفلت والدین واقع شده‌ایم و تمام دوران کودکی‌مان با بی‌مهری گذشته است و همیشه خاطرات آن بی‌توجهی‌ها ما را عذاب می‌دهد.

بله حق با شماست همه این‌ها ناراحت‌کننده هستند همیشه با یادآوری آن دوران، طمع تلخی را احساس می‌کنیم. همه ما انسان هستیم و نیازمند توجه؛این یکی از نیازهای مهم ماست. ولی واقعیت این است که دوران کودکی ما دیگر تمام شده، به آیینه نگاه کنید، دیروز کودکی ضعیف و کوچک را درون آن می‌دیدید، اما حالا که نگاه می‌کنید چه می‌بینید؟



به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.me



Faviconدانلود کتاب مباحث کاربردی رفتار سازمانی: راهنمای عمل مدیران و کارکنان 16 Dec 2018, 2:15 am

کتاب مباحث کاربردی رفتار سازمانی: راهنمای عمل مدیران و کارکنان، نوشته‌ی مصطفی جهانگیر، حسین امین التجار و مرضیه فروتن، سه موضوع رفتار نوآورانه، تعلق خاطر کاری و رفتار اشتراک دانش را به صورت کاملاً کاربردی مطرح می‌کند به طوری که به عنوان راهنمای عمل برای مدیران و همچنین کارکنان قابل بهره‌برداری است. از طرف دیگر اساتید جهت تحقیق و تدریس و دانشجویان نیز برای آشنایی با مباحث جدید رفتار سازمانی و تدوین پایان­‌نامه می‌توانند از آن استفاده کنند.

مباحث رفتار سازمانی بسیار متنوع هستند و کتاب­‌های مختلفی در این زمینه در کشورمان منتشر شده است. اما در این کتاب سعی شده است، به سه موضوع از جدیدترین و کاربردی‌­ترین موضوعات رفتار سازمانی بدون بیان مطالب تکراری پرداخته شود. در بحث رفتار نوآورانه شما خواهید آموخت که رفتار نوآورانه چیست و چگونه آن را در بین کارکنان خود تقویت کنید. در موضوع رفتار اشتراک دانش، مطالبی در این خصوص این­که چگونه کارکنان خود را به اشتراک‌گذاری دانش ترغیب کنید، بیان خواهد شد و نهایتاً در بحث تعلق خاطر کاری به این سوال که تعلق خاطر کاری چیست و کارکنانی که تعلق‌خاطر کاری دارند، چه دستاوردها و نتایجی برای سازمان شما به ارمغان می‌آورند، پاسخ داده خواهد شد.

از نقاط قوت این اثر استفاده از کتاب­‌ها و مقالات علمی متعدد محسوب می‌شود، به­ طوری­ که در آن به منابع علمی بسیاری ارجاع شده است. در این صورت خواننده با مطالعه کتاب به چکیده و عصاره تعداد زیادی از منابع علمی در این سه موضوع دست خواهد یافت.

در بخشی از کتاب مباحث کاربردی رفتار سازمانی: راهنمای عمل مدیران و کارکنان می‌خوانیم:

شرط لازم برای تبدیل دانش و تجارب افرادتان به چیزی که کل سازمان شما بتواند از آن استفاده کند، اشتراک دانش درون سازمان است. دانش و تجربه در صورتی می‌توانند به نفع کل سازمانتان استفاده شوند که در دسترس افرادی قرار داده شوند که باید تصمیمات را اتخاذ کنند. اشتراک دانش، به معنی انتقال دانش بین افراد، یا درون تیم‌ها و گروه‌های کاری است.

اشتراک هدفمند دانش در سازمان به یادگیری سریع‌تر فردی و سازمانی منجر شده، خلاقیت را توسعه می‌دهد و در نهایت به بهبود عملکرد کارکنان و سازمانتان می‌انجامد. همچنین هنگامی که کارکنان بهترین دانش‌هایی را که آموخته‌اند و نیز تجربیاتی که کسب کرده‌اند، بین یکدیگر مبادله می‌کنند، عملکرد سازمانتان بهبود می‌یابد. به علاوه، اشتراک دانش به عنوان مکانیزمی عمل می‌کند که تشکیل دانش جدید را تسریع نموده، دانش قدیمی را اصلاح می‌کند و دانش بیشتری در آینده به کار می‌گیرد.

اگر دانش کارکنانتان در سازمان به اشتراک گذاشته نشود، در صورت خروج این افراد یا اصطلاحاً فرار مغزها از سازمان شما، دانش آن‌ها به خارج از سازمانتان منتقل می‌شود که حتی می‌تواند برای سازمانتان مضر باشد و فرص تهای بهتر را برای سایر سازمان‌های رقیب فراهم کند.



به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.me



Faviconدانلود کتاب نبرد کوروش بزرگ در اوپیس 16 Dec 2018, 2:15 am

دانلود کتاب نبرد کوروش بزرگ در اوپیس اثر مجید خالقیان و کوروش شهرکی، به شبهات و پرسش‌ها پیرامون شورش همزمان با نبرد اوپیس در بابل و سرکوب آن توسط نبونئید پاسخ مستند داده خواهد شد.

یکی از اسناد بسیار مهم و ارزشمند درباره کوروش بزرگ، «رویدادنامه نبونئید» می‌باشد. این رویدادنامه که توسط رویدادنگاران بابلی تهیه شده، با توجه به آنکه هم عصر با کوروش بزرگ نگارش یافته است، مورد استناد پژوهشگران قرار می‌گیرد. از آن جا که این سند بر اساس سال‌های پادشاهی  «نبونئید» (پادشاه بابل) تنظیم شده، به «رویدادنامه نبونئید» مشهور شده است. 

چندی است که در گفته‌ها و نوشته‌های کوروش‌ستیزان می‌بینیم که به یکی از بخش‌های این رویدادنامه استناد می‌شود و این چنین نتیجه می‌گیرند که کوروش بزرگ در اوپیس به قتل عام مردم پرداخت!! در صورتی که با پژوهش‌های عمیق‌تر مشخص می‌شود که چیزی راجع به قتل عام مردم در این رویدادنامه وجود ندارد و در واقع شکست سربازان دشمن توسط کوروش بزرگ در آن آمده است. ترجمه‌های قابل تأمل دیگری هم وجود دارند که این بخش را مرتبط با شورش همزمان با نبرد اوپیس در بابل و سرکوب آن توسط نبونئید می‌دانند.



به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.me



Faviconدانلود کتاب آدم برفی 16 Dec 2018, 2:01 am

کتاب آدم برفی مجموعه‌ای از 6 داستان کوتاه به قلم علیرضا جهانگیری است که با هم ارتباط دارند. موضوع داستان‌ها روابط انسان‌هاست و فضای غمگینی دارند. اسم داستان‌ها به ترتیب درج در کتاب: یک روز در زمستان، یک دوست جدید شاید، در پارک، برجک، ایستگاه، آدم برفی.

در بخشی از کتاب آدم برفی می‌خوانیم:

ساعت هشت و نیم شب بود. بیرون داشت هنوز برف می‌اومد. قرار بود ساعت هشت برم بیرون، ولی هر چی می‌گشتم نمی‌تونستم دستکشم رو پیدا کنم. یه دلیلش این بود که چراغ اتاقم خاموش بود. دلیل دیگه‌شم این بود که کلاً آدم بی‌نظمی بودم. تنها چیزی که اتاق رو روشن می‌کرد نور قرمز کمرنگی بود که از پنجره داخل می‌اومد. دلم نمی‌خواست چراغ رو روشن کنم. نمی‌خواستم خودم رو توی آینه ببینم. حتی دلم نمی‌خواست دست‌های خودم رو ببینم. واسه همین بود که دنبال دستکشم می‌گشتم. خونه ساکت بود. بقیه‌ توی پذیرایی نشسته بودن و تلویزیون نگاه می‌کردن. ممکن بود این آخرین برف سال باشه. واسه همین می‌خواستم واسه آخرین بار هم که شده برم بیرون و توی برف راه برم.

دستکشم رو که پیدا کردم ساعت حدود نه بود دیگه. تا اونجا که می‌تونستم در اتاق رو آروم باز کردم تا کسی متوجه نشه. ولی تا از اتاق اومدم بیرون مامان برگشت و من رو دید. به لباس‌هایی که پوشیده بودم نگاهی انداخت و گفت: «می‌خوای بری بیرون؟»
گفتم: «آره. میرم یکی دو ساعت تا سر خیابون و برمی‌گردم.»

از وقتی از سربازی برگشته بودم همیشه نگرانم بود. هر ساعت می‌اومد در اتاقم در می‌زد و نگاه می‌کرد ببینه خوبم یا نه. دلم براش می‌سوخت. گفت: «گوشیت رو با خودت ببر. حواست باشه نخوری زمین.» سرم رو تکون دادم و رفتم بیرون. چکمه‌هام رو پوشیدم و آروم از پله‌ها رفتم پایین. نمی‌خواستم خونواده‌‌ی عمو صدای پام رو بشنون. خونه‌شون طبقه‌ی پایین خونه‌ی ما بود. اگه می‌دیدمشون مجبور می‌شدم نیم ساعت به سوال‌هاشون جواب بدم. به‌اندازه‌ی کافی دیر شده بود. در کوچه رو آروم بستم و رفتم بیرون.



به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.me



Faviconدانلود کتاب چگونه می‌توان در ایران درآمد دلاری کسب نمود؟ 14 Dec 2018, 2:45 pm

کتاب چگونه می‌توان در ایران درآمد دلاری کسب نمود؟ نوشته‌ی سید محمد علوی، راه دستیابی به یکی از لذت‌بخش‌ترین و با ارزش‌ترین انواع درآمدها را به شما یاد می‌دهد.

احتمالاً شما هم مثل خیلی‌های دیگر فکر می‌کردید برای کسب درآمد دلاری در ایران باید شق القمر کرد؟ البته منظورم این نیست که کار خیلی راحتی است، اما کار خیلی سختی هم نیست کافی است راه و چاهش را بیاموزید. اگر می‌دانستید کسب درآمد دلاری چقدر لذت‌بخش و در عین حال چه قدر با ارزش هست حتی یک لحظه نیز درنگ نمی‌کردید و استارت می‌زدید. 

واقعیت این است که درآمد دلاری فوق‌العاده به صرفه می‌باشد، دلیل آن هم تفاوت بین نرخ دلار و ریال می‌باشد. شما کافیست یک سفارش پنج دلاری را انجام دهید که ارزش آن در حال حاضر (آبان ماه 97) حدود 70000 تومان می‌شود. برای ما این مبلغ، مبلغ خوبی است چون قرار است کسب درآمد دلاری را بیشتر در کنار کار اصلی‌مان انجام دهیم و نکته‌ی جالب‌تر این است که پنج دلار برای کسی که در خارج از ایران پرداخت کرده اصلا مبلغ مبلغ خاصی نیست. 

گرفتن سفارش دلاری کار خیلی سختی نیست چرا که کاری را که به عنوان مثال در یک کشور خارجی به عنوان مثال 30 دلار انجام می‌دهند برای یک هموطن ایرانی فوق‌العاده به صرفه خواهد بود که همان کار را با مبلغ حتی 20 دلار و حتی کمتر انجام دهد. به عنوان مثال اگر نرخ طراحی یک بیلبورد تبلیغاتی در کشوری مثل اسپانیا 80 دلار باشد یک ایرانی می‌تواند این سفارش را با قیمت 40 دلار و حتی کمتر انجام دهد. 

فرض کنید در ایران طراحی یک بیلبورد تبلیغاتی صدهزار تومان آب می‌خورد (دقت داشته باشید که اعداد فرضی و برای توضیح مطلب می‌باشد) در این صورت اگر یک هموطن طرح فرد اسپانیایی را به مبلغ 40 انجام دهد به واحد پول ما می‌شود 560000 تومان و نکته جالب‌تر این است که 40 دلار برای فرد خارجی مبلغ خاص و قابل توجهی نیست. بدین خاطر است که می‌گویند کسب درآمد دلاری فوق‌العاده لذت‌بخش و باصرفه می‌باشد.



به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.me



Faviconدانلود کتاب جوجه‌کشی 14 Dec 2018, 1:35 pm

کتاب جوجه‌کشی تألیف مهرداد نفیسی، مجید افشار و مهرداد ایرانى، از دروس گروه کشاورزی پایه‌ی دهم دوره‌ی دوم متوسطه‌ی کاردانش است و به مباحثی از قبیل انتخاب تخم‌مرغ مناسب، کاربرد ماشین‌هاى جوجه‌کشى، بهداشت در جوجه‌کشى و عملىات پس از جوجه‌کشى می‌پردازد.

در قسمتی از کتاب جوجه‌کشی می‌خوانیم:

بدون تردید رعایت بهداشت برای پیش‌گیری از وقوع آلودگی در تخم‌مرغ‌ها و بروز بیماری در جوجه‌های یکروزه، بهتر از مقابله با آلودگی‌های به وجود آمده و درمان موارد ابتلاست.

بروز آلودگی در یک واحد جوجه‌کشی موجب کاهش کمیت و کیفیت جوجه، اتلاف نیروی کار و ضررهای اقتصادی است. امروزه برای رعایت بهداشت، برنامه‌های متنوعی در واحدهای جوجه‌کشی به اجرا در می‌آید. کنترل عوامل آلوده‌کننده، برنامه‌ی منظم نظافت واحد و مدیریت حذف مواد زائد از جمله این اقدامات است. هدف از کلیه‌ی این تلاش‌ها باید حداکثر تولید با بهترین کیفیت و حداقل هزینه باشد.



به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.me



زمان ايجاد صفحه 0.188 ثانيه.