تازه ترين اخبار

مي خواهم پنجره ها در يك صفحه جديد باز شوند.

خبر خوان كانون

اگر مايل به مرور سريع اخبار سايتهاي مورد علاقه خود هستيد، آدرس فيد آنها را وارد كرده و دكمه اينتر را فشار دهيد يا بر روي يكي از سايتهاي منتخب زير كليك نماييد.

کتابخانه الکترونیکی کتاب سبز

مرجع دانلود کتاب الکترونیکی

Faviconدانلود کتاب خودشناسی 15 Aug 2018, 1:56 am

کتاب خودشناسی از مجله ویستا به معرفی و بررسی نکات جالب و ارزشمندی در زمینه‌ی خودشناسی اعم از آشتی با کودک درون، ارتباط شخصیت و دست دادن، تاثیر رنگ بر رفتار و سلامت و تست اعتیاد به اینترنت می‌پردازد.

خودشناسی (Self-knowledge) اصطلاحی است در روانشناسی برای توصیف اطلاعات فردی یا خود فرد و دانش فردی در مورد خود فرد. خودشناسی مرتبط با خوداندیشی، فکر کردن در مورد خود و انتقاد از خود یا حتی پرسش‌گری، انتقاد و قضاوت از تفکر خود محسوب می‌شود.

در بخشی از کتاب خودشناسی می‌خوانیم:

- بگویید جورابش چه رنگی و چه جنسی است تا بگوییم چطور زندگی می‌کند؟

رنگ‌ها نقطه‌های روشنی هستند که یک محقق روانشناسی را در تاریکی به مقصد می‌رسانند، مثل همین رنگ قرمز که اگر احیانا رنگ جوراب فردا مقابل شما بود، می‌تواند نشانه تمایل بیمارگونه به جلب محبت و توجه دیگران باشد. علاوه بر این استفاده از رنگ قرمز نشانه بیماری‌های نهفته گوارشی و عصبی است و بیشترین تاثیر را روی اطرافیان دارد. در ضمن اگر طرف مقابل شما مرد بود و جوراب قرمز پوشیده بود، روانشناسی را بی‌خیال شوید و صندلی‌تان را عوض کنید.

در مورد استفاده از رنگ‌های دیگر هم می‌شود به راحتی تک‌نگاری کرد، مثل رنگ خاکستری که رنگ آدم‌هایی است که می‌خواهند کمتر دیده شوند یا رنگ سیاه که گرچه معمول است رنگ دل‌مردگی و عدم تسکین است.

- جوراب‌هایش تمیزند؟

خوب نگاه کنید! قبول دارید که جوراب‌های تمیز، سالم و خوش‌رنگ مشخصه آدم‌هایی است که زندگی سالم و محیطی آرام برای لباس پوشیدن دارند، گرچه آدم‌های وسواسی را باید از این قاعده جدا کرد، آن‌ها على رغم داشتن جوراب‌های تمیز و خوش‌رنگ و درخشان، آدم‌هایی عصبی و کم‌طاقت هستند که با این پا و آن پا شدن و ناخن جویدن یا نگاه‌های مستاصل و بی‌قرارشان قابل تشخیص‌اند.

- جوراب‌‌هایش مارک دارند؟

آدم‌هایی که جوراب‌های مارک‌دار می‌پوشند، به شدت کم اعتماد به نفس و ظاهربین هستند، میل به جلب توجه و خودنمایی در آن‌ها به قدری بالاست که پوشیدن یک جوراب ساده و تمیز را فدای یک جوراب بوگندوی صدبار پوشیده مارک‌دار می‌کنند، قبول کنید که جوراب چهارهزار تومنی را هر روز نمی‌شود نو کرد!

- از جوراب‌هایش، کارش را حدس می‌زنیم!

تا اینجا شما محیط خانوادگی طرف مقابل، شخصیت تقریبی و سطح اعتماد به نفس‌اش را از طریق جوراب‌هایش حدس زدید، اما اگر می‌خواهید بدانید چه کاره است، یا تقریبا در چه محیط کاری وقت می‌گذارد، دوباره به جوراب‌هایش دقت کنید. آدم‌هایی که کار بدنی می‌کنند کمتر حوصله دارند هر روز جوراب‌هایشان را بشویند یا تعویض کنند، آن‌ها جوراب‌هایی سوراخ و چرک دارند و تمایلی هم به پوشاندن انگشت‌ پای‌شان نشان نمی‌دهند، در بعضی موارد به خصوص این گروه جوراب‌هایشان را به کل دور می‌اندازند که به اندازه دسته اول قابل تشخیص‌اند. کسانی هم که کار شرکت و دفتری می‌کنند بیشتر اوقات جوراب‌های کمرنگ و با کمترین جلب توجه در محیط کار می‌پوشند که هرچند تمیز و مرتب است از یکنواختی زندگی‌شان حکایت می‌کند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب تاریکی 15 Aug 2018, 1:04 am

کتاب تاریکی به قلم حامد احمدی روایت‌گر داستان عده‌ای است که در تونلی گیر می‌افتند. احساس می‌کنند که زندانی شده‌اند. اما سعی دارند که به خود بقبولانند که این زندان، یک دنیای کوچک است.

در بخشی از کتاب تاریکی می‌خوانیم:

اول فکر کردم که چه بدشانسی‌ای می‌توانست از این بدتر باشد که در این تونل، این دختران که یکی از یکی پاک‌تر و یکی از دیگری معصوم‌تر، همه رزمی کار از آب در بیایند و آن میزان ذره شانسی را هم که به ما رو آورده بود، بر باد رفته دیدیم.

مثل جهان بیرون خودمان شد. آن‌جا هم باید تلاش کنیم و جان بکنیم تا بتوانیم رضایت دختری را بدست آوریم و اگر نه نمی‌شود که به زور به آن‌ها نزدیک شد. اما این‌جا می‌توانست چنین نباشد. دیگر پلیسی نبود که به خاطر نظم اجتماع و به قول علماء، حفظ بقاء، بخواهد جلوی ما را بگیرد. در جهان بیرون، راه سازش و نرمش، بهترین راه برای نزدیکی است. و البته این‌جا هم از بد حادثه هنوز همین‌طور است.

پنج ماشین در یک تونل چهل متری. شاید که پشت ماشین خانم ورزش، باز هم فضاهای محبوسی باشد و دیگرانی در آن زندگی می‌کنند. مثل جهان خودمان است که نمی‌دانیم که در دیگر سیارات هم آیا موجودات زنده‌ای هستند یا خیر. راست می‌گفت. دیگر دارد چشمان‌ام خسته می‌شوند. در تاریکی نوشتن چشم را خسته می‌کند. مخصوصا این تخته‌هایی که تازه شروع شده است که چکه‌های آبی هست که بر روی صندوق عقب می‌خورد. کم کم احساس می‌کنم که دارد می‌خورد بر سر من.

من اگر جای شما باشم می‌گفتم که چرا تلاش نمی‌کنید و سنگ جلوی راه را کنار نمی‌زنید. یا خاک‌های ریخته شده در درون تونل را که شاید به جهان دیگری برسید. شاید هم دیگر راه باز باشد و بتوانید خود را آزاد کنید. اما. اما شما که اینجا نیستید. سنگ‌های زمخت سیاه را که نمی‌بینید. روی این‌ها با دست‌های خالی نمی‌توان خراشی کشید، چه برسد به جابه‌جا کردن آن‌ها. از همه مهم‌تر، این را بگویم. اول خواستیم که مقداری خاک‌ها را جابه‌جا کنیم. یک مقدار که جلو رفتیم، یک دفعه یک توده‌ی خاک از دوباره آمد و آن مقدار سوراخ ما را پر کرد.

از من می‌خواستند که تو که اهل فن هستی، چاره‌ای بیاندیش. راستش این است که کاری نمی‌شد کرد. و این شد که کندن را رها کردیم. چرا که هدفی بسیار دور بود که بتوان این‌طور خود را نجات دهیم. ضمنا به سختی‌اش و مصرف بیهوده‌ی انرژی هم نمی‌صرفید.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب زینت خصوصی 15 Aug 2018, 12:56 am

کتاب زینت خصوصی جلد سوم از مجموعه کتاب‌های زندگی به رنگ خدا، به بررسی آثار و فواید حجاب می‌پردازد.

سرفصل‌های این کتاب شامل موارد زیر است:

پوشش دینی
مقدمه بیان آیه و ترجمه
شان نزول آیه
کوتاه سخنی در ترجمه آیه
نگاهی تفصیلی به آیه
سخنی در مورد حجاب
آثار و فواید حجاب در ابعاد مختلف زندگی انسانبه اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب جزوه زبان انگلیسی شهاب اناری 14 Aug 2018, 10:56 pm

کتاب جزوه زبان انگلیسی شهاب اناری به آموزش قواعد و نکات زبان انگلیسی سال سوم دبیرستان می‌پردازد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب تکامل چیست؟ 14 Aug 2018, 2:45 am

کتاب تکامل چیست؟ به قلم ارنست مایر به بررسی مواردی اعم از گونه‌زایی، ظهور جانداران، انسان چگونه پدید آمد و تکامل از طریق دگرگونی می‌پردازد.

تکامل یا فرگشت یا برآیش عبارت است از دگرگونی در یک یا چند ویژگی فنوتیپی موروثی که طی زمان در جمعیت‌های افراد رخ می‌دهد. این ویژگی‌های فنوتیپی که از نسلی به نسل بعد جابه جا می‌شوند؛ صفات ساختاری، بیوشیمیایی و رفتاری را تعیین می‌کنند. وقوع تکامل منوط به وجود بستری از گوناگونی ژنی در جمعیت است.

اِرنست والتر مایر (Ernst Walter Mayr) زیست‌شناس آمریکایی آلمانی‌تبار برای آثارش در زمینه آرایه‌شناسی پرندگان، ژنتیک جمعیتی و فرگشت (تکامل) مشهور است و به عنوان یکی از زیست‌شناسان برجسته دنیا، او را گاه «چارلز داروین سده بیستم میلادی» خوانده‌اند. مایر در ۱۹۹۹ موفق به دریافت جایزه کرافورد زیست‌شناسی شد.

در بخشی از کتاب تکامل چیست؟ (What Evolution Is)‌ می‌خوانیم:

ذهن کنجکاو بشر تنها به کشف واقعیت‌ها رضایت نمی‌دهد. ما در عین حال می‌خواهیم بدانیم این واقعیت‌ها چگونه و چرا به این یا به آن صورت روی داده‌اند. از زمان داروین بدین سو تکامل پژوهان با نبوغ بی‌پایانی کوشیده‌اند چنین سؤالاتی را پاسخ گویند. هر کدام از آن‌ها روی هر موجودی اعم از گیاهان، جانوران و یا فسیل‌ها که کار می‌کردند و با هر فلسفه‌ای که بر جهان‌بینی‌شان حاکم بوده، یک سری نظریه ارائه کرده‌اند که آن نظریه‌ها، هم با یکدیگر و هم با آموزه‌های اصلی داروین در تناقض بودند. پس از مباحثات و مناقشات طولانی سرانجام موفق شدند در دهه چهل سده بیستم به توافق نظر گسترده‌ای دست یابند که آن را هم نهاد پژوهش‌های تکاملی نامیدند.

دیدگاه‌های فلسفی گسترده و تأثیرات بازدارندهی آن‌ها در نگاه به گذشته این گونه به نظر می‌رسد که اندکی پس از ۱۸۵۹ اطلاعات و معلومات آن قدر زیاد شده بودند که اقبال همگانی از آموزه‌های داروین را ممکن ساختند. با وجود این بیش از ۸۰ سال طول کشید تا ایده‌های وی تقریبا در اروپا و آمریکا مورد پذیرش همگان قرار گرفت.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود ضمیمه کلیک روزنامه جام جم - شماره 671 13 Aug 2018, 9:47 pm

عناوین ضمیمه کلیک روزنامه جام جم شماره 671:

- یک کارشناس سرمایه‌گذاری خطرپذیر از حال و روز کسب‌وکارهای نوپا می‌گوید
- نگاه به بازارهای جهانی برگ برنده استارت آپ‌ها
- گپ و گفتی در حوزه تحول دیجیتالی 
- ایران دیجیتال، خیلی دور خیلی نزدیک
- نقد و بررسی بازی Dead Cells 
- قهرمانی بی‌نام که به شما قدرت می‌بخشد
- از فرمت‌های کتاب دیجیتال چه می‌دانید؟
- تورق صفر و یکی
- مصرف کمتر اینترنت توسط اینستاگرام
- ما چند خوشحال اندک!
- آپلود و پخش بی‌دردسر ویدئوها در سایت‌های شخصی
- دنگی دونگی حساب کنید
- و... 


به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود ماهنامه موسیقی شورانگیز - شماره ۵ 13 Aug 2018, 9:30 pm

ماهنامه موسیقی شورانگیز - شماره ۵ منتشر شد. این ماهنامه اولین نشریه نخصصی موسیقی اصفهان است.

این ماهنامه دربردارنده سرفصل‌های زیر است:

سرمقاله (خبرنگار هنری حلقه مفقوده جنگ نرم)
ارزیابی کیوان ساکت از وضعیت کتاب‌های حوضه موسیقی
عوامل موثر در انتخاب دستگاه و آواز (مناسبت خوانی)
موسیقی زورخانه
نوازندگان و هنرمندان خیابانی گدا نیستند
ساز شناسی
بررسی موسیقی ردیفی در تعزیه خوانی
بررسی ویژگی‌ها و تفاوت‌های متد‌های آموزشی موجود تار و سه‌تار
بیماری‌های شایع در نوازندگان موسیقی
نوازندگی؟ شغل؟به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب برنامه‌نویسی ++C 13 Aug 2018, 8:43 pm

کتاب برنامه‌نویسی ++C به قلم پیمان خدامی به آمورش کامل، جامع و گام‌به‌گام برنامه‌نویسی با زبان ++C همراه با مثال‌های کاربردی می‌پردازد.

یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی دید ما را به علم کامپیوتر بسیار گسترده‌تر می‌کند. از طرفی برنامه‌نویسی نحوه فکر کردن را به ما می‌آموزد. عمومیت زبان ++C در میان زبان‌های برنامه‌نویسی بسیار بالا است و می‌تواند به عنوان اولین زبان نیز یاد گرفته شود و به پیش نیاز دیگر احتیاج نباشد.

برنامه‌نویسی به زبان ++C نسبت به C دارای قدرت بیشتری است. کارهایی می‌توان انجام داد که در C برای انجام آن‌ها (در صورت امکان) زحمت بیشتری نیاز است.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب شیرینی که شور نمی‌زند 13 Aug 2018, 7:44 pm

کتاب شیرینی که شور نمی‌زند جلد پنجم از مجموعه کتاب‌های زندگی به رنگ خدا، به ارائه راهکارهایی برای رهایی از اضطراب می‌پردازد.

سرفصل‌های این کتاب شامل موارد زیر است:

مقدمه ماهیت اضطراب
نقش اضطراب در سلامت و بیماری
آثار و پیامدهای اضطراب
ماهیت آرامش
عوامل و زمینه‌های ایجاد اضطراب
زمینه‌‏ها و عوامل آرامش
تعریف ذکر
فواید ذکر
آرام‌بخشی ذکر از نگاه روایاتبه اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب نامه‌های عاشقانه: منظومه عین القضات و عشق 13 Aug 2018, 4:21 am

کتاب نامه‌های عاشقانه: منظومه عین القضات و عشق به قلم عباس معروفی مجموعه‌ای از اشعار زیبا و عاشقانه با بیانی روان و دلنشین است.

در بخشی از کتاب نامه‌های عاشقانه: منظومه عین القضات و عشق می‌خوانیم:

هرگز این همه نور
از قلبم عبور نکرده بود
هرگز این همه روشنی
در قلم من ندویده بود!
یادم باشد در آینه
رفتنت را تماشا کنم
که می‌آیی.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meزمان ايجاد صفحه 0.178 ثانيه.