تازه ترين اخبار

مي خواهم پنجره ها در يك صفحه جديد باز شوند.

خبر خوان كانون

اگر مايل به مرور سريع اخبار سايتهاي مورد علاقه خود هستيد، آدرس فيد آنها را وارد كرده و دكمه اينتر را فشار دهيد يا بر روي يكي از سايتهاي منتخب زير كليك نماييد.

 


سايتهاي منتخب اقتصادي:
# اخبارعمومی : ,دنیای اقتصاد ،بورس نيوز,ايران اكونوميست,پارسيك,نرخ باکس 
# رمز ارزها : ,بیتزگاردن ، رمزارزنیوز ، ایران بورس آنلاین


سايتهاي منتخب خبري:
عصر ايران,خبرگزاري ايسنا,جام جم,تابناك,فرارو,رويترز,اخبار گوگل,اخبار ياهو,سي ان ان,فاكس نيوز,

بیتز گاردن

اخبار و تحلیل ارز دیجیتال، بیت کوین و آلتکوین ها

Faviconگزارش هفتگی داده های درون شبکه ای (On-Chain) (هفته 24، 2021) 17 Jun 2021, 4:52 pm

بیت کوین در السالوادور به پول قانونی تبدیل می شود، و این در حالی است که بازار نسبت به جهت گیری کلان همچنان مردد است. سرمایه گذاران بلند مدت و کوتاه مدت در جناح های معاملاتی متفاوت در تقابل هستند.

بیت کوین بار دیگر وارد قلمرو ناشناخته شده است. این هفته بیت کوین رسماً به عنوان پول قانونی در السالوادور انتخاب شد که یک لحظه واقعاً تاریخی برای این صنعت محسوب می شود. همچنین به نظر می رسد منبع اصلی بعدی انرژی استخراج از آتشفشان ها تأمین شود. آیا گمان می کردید چنین اتفاقاتی رخ دهد؟

مهندسان ما به من اطلاع دادند که آنها یک چاه جدید حفر کرده اند، که تقریباً 95 مگاوات انرژی کاملاً پاک و زمین گرمایی بدون آلایندگی را از آتشفشان های ما فراهم می کند

طراحی یک مرکز استخراج کامل بیت کوین در اطراف آن آغاز شده است.

آنچه در حال بیرون آمدن از چاه می بینید بخار آب خالص است pic.twitter.com/SVph4BEW1L

– نجیب ابوکیله (@nayibbukele) 9 ژوئن 2021

این هفته با عملکرد نسبتاً متعادل قیمت آغاز شد و شاهد فروش تا کف قیمت هفتگی 31185 بود. با این وجود، بازار به خبر تصویب سریع لایحه در السالوادور پاسخ داد و با بازگشت به محدوده تثبیت اخیر، به بالاترین قیمت روزانه  39399 دلار رسید.

به نظر می رسد بیت کوین پس از تبدیل شدن به یک دارایی کلان اقتصادی برجسته در سال 2020، در حال گذار از مرحله «تدریجی» و ورود به مرحله «ناگهانی» است. در این هفته، ما رفتار زنجیره ای معامله گران کوتاه مدت و هولدرهای بلند مدت را نسبت به رویدادهای هفتگی بررسی می کنیم.

بیت کوین: قیمت هفته 24

بیت کوین: قیمت هفته 24

نوسانات عرضه سودآور

نوسانات زیاد بازارهای بیت کوین آن را به یک آهنربا برای معامله گران تبدیل می کند، آنها می توانند نوسانات قیمت را از هر دو جهت به سود تبدیل کنند. همزمان، ویژگی های فاندمنتال قدرتمند بیت کوین آن را به یک ذخیره مطلوب دارایی های ارزش برای سرمایه گذاران بلند مدت تبدیل می کند. در طول ساختار بازار متلاطم و تثبیت شده، می توان با مشاهده تغییرات در عرضه سودآور در طول نوسانات قیمت، نگرشی درباره توازن عرضه و تقاضا، و میزان خرید توسط هولدرهای کوتاه مدت و بلند مدت به دست آورد.

در این هفته دو بار شاهد رالی قیمت بوده ایم، که اولین بار پس از رأی السالوادور به لایحه پول قانونی، و بار دیگر در بعد از ظهر یکشنبه اتفاق افتاد. در طول هر دو این نوسانات، ارزش هولد شده در UTXO های سودآور حدود 1.5 میلیون BTC افزایش یافت. بین هر دو این نوسانات صعودی، کف هفتگی 31.7 دلار تا بالاترین قیمت روز یکشنبه یعنی 39.2 هزار دلار، در مجموع 1.985 میلیون دلار BTC به سود محقق نشده بازگشت.

در حالی که برخی از این کوین ها ممکن است در ژانویه خریداری شده اند (محدوده قیمت مشابه) و خرج نشده باقی مانده اند، می توانیم تخمین بزنیم که حداقل 1.985 میلیون (حدود 10.5% از عرضه در گردش) دارای مبنای هزینه زنجیره ای بین 31.7 هزار دلار و 39.2 هزار دلار می باشند.

بیت کوین: عرضه کل در سود

بیت کوین: عرضه کل در سود

به طور منطقی می توانیم فرض کنیم که این عرضه سودآور جدید به طور گسترده توسط سه گروه مختلف هولد می شود:

 • هولدرهایی که در اوایل ژانویه 2021 به خرید کوین پرداخته اند و آنها را خرج نکرده اند. این کوین ها در حال حاضر در آستانه هولدر بلند مدت (LTH) 155 روزه در حال بلوغ هستند.
 • هولدرهای جدیدی که در کف محدوده فعلی خرید می کنند و احتمال دارد علی رغم تمام نوسانات پیش رو، دارایی خود را هولد نمایند (در حال حاضر جداسازی داده ها دشوار است).
 • معامله گران و هولدرهای کوتاه مدت (STH) که به معاملات مبتنی بر نوسان قیمت می پردازند و به احتمال زیاد در اهداف قیمتی یا در نوسانات نزولی لیکوئید می شوند. همچنین احتمال استفاده آنها از بازارهای مشتقات و لوریج بیشتر است.

معامله گران به کسب سود و اخذ پوزیشن های شورت می پردازند

بیایید با آخرین گروه یعنی معامله گران و STH هایی که به احتمال زیاد موجب ایجاد عرضه سربار (فشار فروش) می شوند، آغاز کنیم.

نمودار زیر مقدار عرضه هولد شده توسط STH ها را که در سود قرار دارد (سبز) و STH-SOPR را به عنوان معیاری برای درجه کسب سود (صورتی) نشان می دهد. در اینجا دو موضوع اصلی قابل مشاهده است:

 1. به دنبال هر جهش در عرضه سودآور STH در حین رالی های قیمت (سبز 1، 2، 3، 4)، STH-SOPR افزایش می یابد و بلافاصله بعد از آن سطح بالاتری را هولد می کند (مطابق با صورتی 1، 2، 3، 4). این نشان می دهد که بخشی از این گروه STH به احتمال زیاد سود معاملات مبتنی بر نوسان را به دست می آورند یا در اثر نوسانات قیمت روزانه متزلزل و خارج می شوند.
 2. در طی رالی قیمت پس از رأی گیری در السالوادور، حدود 737 هزار BTC متعلق به STH ها به سود خود بازگشت (که نشان دهنده حدود 37% از 1.985 میلیون آخرین نمودار است). به همین ترتیب، می توان تخمین زد که حدود 63% از کوین هایی که مبنای هزینه آنها در این بازه قیمت قرار دارد، در واقع کوین های متعلق به LTH هستند که تاریخ خرید آنها به ژانویه 2021 بازمی گردد و 37% نیز اخیراً خریداری شده اند.

بیت کوین: عرضه در سود هولد شده توسط هولدرهای کوتاه مدت در مقابل STH-SOPR

بیت کوین: عرضه در سود هولد شده توسط هولدرهای کوتاه مدت در مقابل STH-SOPR

با تجزیه و تحلیل معامله گران کوتاه مدت، مشاهده می کنیم که بهره باز معاملات آتی در حال صعود است، البته به آرامی، به ویژه در مقایسه با سه ماهه اول سال 2021. مجموع بهره باز برای ماه گذشته بین 10 تا 12 میلیارد دلار در نوسان بوده و در حدود 8 میلیارد دلار (40%) پایین تر از اوج قبلی خود که در اواسط ماه مه ثبت شد، قرار دارد.

بیت کوین: بهره باز معاملات آتی

بیت کوین: بهره باز معاملات آتی

حجم معاملات آتی نیز به طور مشابه ضعیف می باشد، به خصوص نسبت به حجم 120 میلیارد دلاری که در حین رویداد کاپیتولاسیون در ماه مه رخ داد. در روزهای پس از رأی گیری در السالوادور، حجم مازادی در حدود 15 میلیارد دلار معامله شد. حجم معاملات در نیمه دوم این هفته مجدداً کاهش یافته است.

قطعاً به نظر می رسد که معامله گران در بازارهای مشتقات درباره جهت گیری کلان بازار مردد هستند و بنابراین سطوح لوریج و حجم نسبتاً پایین را حفظ می کنند.

بیت کوین: حجم معاملات آتی (میانگین متحرک نمایی 7 روزه)

بیت کوین: حجم معاملات آتی (میانگین متحرک نمایی 7 روزه)

نرخ تأمین مالی (فاندینگ ریت) معاملات آتی دائمی نیز پس از آنکه در حین رویداد کاپیتولاسیون به شدت منفی شد، در ماه گذشته نسبتاً خنثی مانده است. نرخ تأمین مالی بین 0.005% + و 0.010-% نوسان داشته است.

جالب توجه است که در دو رالی قیمت فوق الذکر، نرخ تأمین مالی منفی شد و این نشان می دهد که معامله گرانی که ترجیح می دهند در حین رالی به فروش بپردازند، تعصب نزولی بیشتری دارند.

بیت کوین: نرخ تأمین مالی دائمی معاملات آتی (میانگین متحرک 24 ساعته)

بیت کوین: نرخ تأمین مالی دائمی معاملات آتی (میانگین متحرک 24 ساعته)

با این حال، معمولاً نرخ تأمین مالی زیاد، یک شاخص مخالف را ارائه می دهد، زیرا نشان می دهد بسیاری از معامله گران لوریج در همان جهت تمایل دارند. در حالی که نرخ های منفی فوق چندان زیاد نیست، اما حجم لیکوئید شورت در هر سه مورد بسیار زیاد شده است.

هر بار که نرخ تأمین مالی (آبی) طی تثبیت ماه های گذشته منفی شده است، قیمت افزایش یافته و تعداد بیشتری از پوزیشن های شورت لیکوئید شده اند (نارنجی).

بیت کوین: لیکوئیدهای شورت معاملات آتی (نارنجی) در مقابل نرخ تأمین مالی دائمی معاملات آتی (آبی)

هولدرها به هولدینگ ادامه می دهند

بیایید اکنون توجه خود را به گروه هولدرهای بلند مدت (LTH ها) معطوف کنیم که شامل کلیه خریداران کوین قبل از 10 ژانویه 2021 می باشد. تغییر پوزیشن نت LTH نشان دهنده نرخ نت ماهانه کوین هایی است که در آستانه 155 روز در حال بلوغ هستند، که برای هر کوین خرج شده محاسبه می گردد.

نمودار زیر با بازه قیمتی 155 روز گذشته (13 هزار دلار تا 42 هزار دلار) مشخص شده است که با نرخ تسریع کوین هایی که امروز در حال بلوغ هستند، مطابقت دارد. آنچه در اینجا قابل مشاهده است این است که حجم بسیار زیادی کوین در بازار گاوی اولیه خریداری شده و تا حد زیادی خرج نشده باقی مانده اند. نرخ فعلی بلوغ، بیش از 400 هزار BTC در ماه است که بسیار بزرگتر از حدود 160 هزار BTC می باشد که ما تخمین زده بودیم اغلب توسط STH ها در حادثه کاپیتولاسیون ماه مه به فروش رفته است.

بیت کوین: تغییر پوزیشن نت هولدر بلند مدت

بیت کوین: تغییر پوزیشن نت هولدر بلند مدت

همچنین می توانیم این بلوغ کوین را در امواج هولد ارزش تحقق یافته مشاهده کنیم، که تناسب نسبی عرضه کوین تشکیل دهنده ارزش تحقق یافته را نشان می دهد. نه تنها شاهد کاهش کوین های بسیار جوان (کمتر از یک ماه سن) به دلیل حجم زنجیره ای کم اخیر هستیم، بلکه سهم در حال گسترش کوین های بین 3 ماه تا 12 ماه نیز قابل مشاهده است. این همان کوین های هولد شده هستند که در طول بازار گاوی 2020 تا ژانویه 2021 خریداری شده اند.

بیت کوین: امواج هولد ارزش تحقق یافته

بیت کوین: امواج هولد ارزش تحقق یافته

برخی از LTH ها از کوین های خود سود کسب کرده و خواهند کرد. آنچه در تمام چرخه های بیت کوین متداول است این است که LTH ها بیشتر کوین های خود را در زمان قدرت رالی گاوی خرج می کنند و در زمان پولبک ها، خرج کردن کوین را کاهش می دهند. این رفتار را می توان در LTH-SOPR مشاهده کرد که سود کل حاصل شده توسط LTH ها را ردیابی می کند.

پس از آنکه LTH ها در مارس – آوریل به حداکثر 7.5 برابری دست یافتند (LTH ها 750% سود به دست آوردند)، می توان مشاهده کرد که در حین این اصلاح قیمت در حال کاهش سود هستند، حتی اگر قیمت در وضعیت رنج معامله شود. LTH ها در حال حاضر با ضریب 3.2 برابر سود کسب می کنند که مبنای هزینه کل حدود 11.3 هزار دلار را برای کوین های خرج شده آنها نشان می دهد (قیمت میانگین ​​7 روزه 36.2 هزار دلار / 3.2 = 11.3 هزار دلار).

بیت کوین: SOPR هولدر بلند مدت (میانگین متحرک 7 روزه)

بیت کوین: SOPR هولدر بلند مدت (میانگین متحرک 7 روزه)

مشاهدات مشابه را می توان در معیار CDD-90 مشاهده کرد که مجموع تخریب روز کوین را طی 90 روز گذشته ترسیم می کند. کاهش در CDD-90 نشان می دهد که کوین های قدیمی (با طول عمر خرید زیاد) هنوز خرج نشده اند. این نشان می دهد که LTH ها در طی این نوسان، فروش ناشی از وحشت ندارند و بنابراین احتمال خرید مجدد نسبت به فروش بیشتر است.

بیت کوین: تخریب کوین 90 روزه (CDD-90)

بیت کوین: تخریب کوین 90 روزه (CDD-90)

برای تأیید بیشتر این موضوع، ما با استفاده از میانگین متحرک 7 روزه، معیار CDD باینری را بررسی می کنیم. هنگامی که حجم روزهای کوین تخریب شده بیشتر یا کمتر از میانگین بلند مدت باشد، معیار اصلی CDD باینری مقادیر 1 یا 0 را برمی گرداند. با بررسی میانگین متحرک، می توانیم مشاهده کنیم که روندها چه زمانی کوین های قدیمی خرج شده (روند صعودی / مقادیر بالا) یا بدون تغییر (روند نزولی / مقادیر کم) را ارائه می دهند.

معیار CDD باینری در کل ماه ژوئن، همزمان با آغاز روند صعودی در اوایل سال 2020، به مقدار بسیار کمی رسیده است. این نشان می دهد که هولدرهای بلند مدت کوین های خود را خرج نمی کنند.

بیت کوین: CDD باینری (میانگین متحرک 7 روزه)

بیت کوین: CDD باینری (میانگین متحرک 7 روزه)

 

 

منبع: glassnode

400-0346-09-01005

نوشته گزارش هفتگی داده های درون شبکه ای (On-Chain) (هفته 24، 2021) اولین بار در بیتز گاردن. پدیدار شد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconاتریوم و بیت کوین: «آنچه این چرخه برای ما به ارمغان می آورد» 16 Jun 2021, 7:13 pm

اتریوم، دومین رمزارز بزرگ جهان، در یک بازه زمانی 20 روزه از اواخر ماه آوریل تا اوایل ماه مه، رکوردهای بالاترین قیمت تاریخی را یکی پس از دیگری به ثبت رساند. اما این آلتکوین خیلی زود تسلیم شد و به حمام خون 19 مه پیوست. در زمان انتشار مقاله، اتر در محدوده 2500 دلار معامله می شد، یافته ای که نشانگر سیر نزولی شدید آن از زمان دستیابی به اوج 4298 دلار در ماه مه می باشد.

اتریوم و بیت کوین، هر دو بیش از 30% ارزش خود را طی ماه گذشته از دست داده اند. با این حال، اتریوم در مقایسه با کوین برتر عملکرد بسیار بهتری داشته است.

همبستگی

اتریوم ممکن است چند هفته قبل مسیر خود را از بیت کوین جدا کرده باشد، اما اکنون همبستگی آنها در حال افزایش است. به عنوان مثال، همبستگی مثبت این کوین ها در هفته اول ماه مه 0.59 بوده است، اما در زمان نگارش مقاله، این عدد به 0.77 رسیده بود.

تسلط بر بازار

با نگاهی به تصویر بزرگتر، می توان مشاهده کرد که سهم بازار اتریوم روند جالبی پیدا کرده است. تسلط این آلت در ابتدای سال فقط 10.79% بود در حالی که میزان تسلط بیت کوین بیش از 70% بود.

در عرض شش ماه، ممکن است این تصویر کاملاً تغییر نکرده باشد، اما مسلماً همه چیز به نفع اتریوم است. تسلط BTC (41%) اکنون تقریباً به نصف کاهش یافته در حالی که این میزان برای ETH (19.32%) از ژانویه تقریباً دو برابر شده است.

حجم معاملات

منبع: CoinMarketCap

لارک دیویس، سرمایه گذار و تحلیل گر محبوب اخیراً در این مورد گفت،

«این آمار بسیار جالبی است [برای اتریوم]. شما واقعاً می توانید ببینید که جمعیت در کدام زمینه علاقه مند می شوند، پول به کدام سمت جریان می یابد و این چرخه چه چیزی برای ما به ارمغان می آورد.»

جریان های نهادی

کاهش تقاضای نهادی برای BTC با افزایش موازی اشتهای نهادی برای اتریوم همزمان شده است. در صرافی کوین بیس که در میان سرمایه گذاران نهادی محبوبیت دارد، ETH افزایش قابل توجهی در میزان جریان خروجی را ثبت کرد. به عنوان مثال، در 8 ژوئن بیش از 395.9 هزار ETH انتقال یافت.

ETH: جریان خروجی کوین بیس

مقدار کل ETH منتقل شده از کیف پول های کوین بیس

برعکس، همانطور که قبلاً تجزیه و تحلیل شده بود، جریانات نهادی بیت کوین در سه ماهه اول سال 2021، در مقایسه با سه ماهه آخر سال 2020، کاهش نشان می دهد.

حجم معاملات

طی چند روز گذشته یک روند جالب ETH ظهور کرده است. این آلت در هر روز حدود 4 برابر بیشتر از بیت کوین حجم ثبت کرده است. علاوه بر این، حجم انتقال اخیر استیبل کوین ها در ETH نیز از کل ارزش تسویه حساب BTC پیشی گرفته است. دیویس با اشاره به یک شاهکار جالب دیگر که ETH اخیراً ثبت کرده است، گفت:

«در 24 ساعت گذشته کل حجم بیت کوین 44 میلیارد و کل حجم اتریوم 46 میلیارد بوده است. این اولین بار نیست که چنین اتفاقی می افتد! پول در حال تغییر مسیر به سمت ETH است.»

ETH در ماه مه بالاترین حجم معاملات را در صرافی های بزرگ به ثبت رسانده است. تفاوت فاحشی در حجم های کوین بیس و هیوبی مشاهده شد. از سوی دیگر، گرچه حجم ETH در FTX و بایننس از BTC فراتر رفت، اما تفاوت چندانی مشهود نبود.

آیا پول واقعاً به سمت ETH تغییر مسیر می دهد؟

خوب، با در نظر گرفتن عوامل فوق و روند در حال ظهور، جواب این پرسش مثبت است. در واقع، طبق گفته دیویس، ETH زودتر از آنچه انتظار می رفت به سطح 10 هزار دلار خواهد رسید و همه را شگفت زده خواهد کرد.

علاوه بر این، بنیانگذار شرکت بلاکچین Edge & Note ، تگان کلاین اخیراً ادعا کرده است،

«اتر احتمالاً در آینده از بیت کوین پیشی خواهد گرفت، زیرا از لحاظ نوآوری و علاقه مندی توسعه دهندگان، اتریوم برتر خواهد بود.»

 

 

منبع: ambcrypto

400-0345-09-01004

نوشته اتریوم و بیت کوین: «آنچه این چرخه برای ما به ارمغان می آورد» اولین بار در بیتز گاردن. پدیدار شد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconبریج سکرت زنجیره هوشمند بایننس در شبکه اصلی راه اندازی می شود 16 Jun 2021, 2:32 pm

چکیده

 • توکن های حریم خصوصی و ییلد فارمینگ اکنون در زنجیره هوشمند بایننس قابل دسترسی می باشند
 • سکرت نتورک (Secret Network) توکن های BEP-20 را به نسخه های خصوصی تبدیل می کند
 • قیمت توکن های SCRT و SEFI هر دو شاهد افزایش روزانه بوده اند

یک بریج مالی غیر متمرکز میان زنجیره ای برای تبدیل توکن ها به نسخه های متمرکز بر حریم خصوصی، در شبکه اصلی در زنجیره هوشمند بایننس (BSC) راه اندازی شده است.

سکرت نتورک، خبر این راه اندازی را در تاریخ 15 ژوئن در یک پست وبسایت اعلام کرد. بریج BSC این امکان را فراهم می کند که توکن های BEP-20 به معادل های حفظ حریم خصوصی آنها، یا «سکرت توکن ها» در سکرت نتورک بریج شوند.

بریج سکرت در اواسط ماه دسامبر در اتریوم فعال شد و در اختیار هولدرهای اتر و دارایی های خاص ERC-20 قرار گرفت تا نسخه های «سکرت» دارایی های خود را برای فعالسازی تراکنش های خصوصی ایجاد کنند. اکنون نیز می تواند همان عملکرد را برای توکن های BEP-20 در زنجیره هوشمند بایننس ارائه نماید.

«بدین ترتیب حریم خصوصی معاملاتی و حریم خصوصی قابل برنامه ریزی برای دارایی های BSC فراهم می گردد و همچنین هولدرها را قادر می سازد تا از فرصت های سکرت دیفای استفاده کنند.»

توکن های حریم خصوصی در زنجیره هوشمند بایننس

فهرست توکن های اولیه پشتیبانی شده برای بریج حریم خصوصی شامل ETH، USDT، BNB، ADA، XRP، DOGE، DOT، USDC، BCH، LTC، LINK، BUSD، TRX، CAKE، BAKE، XVS، LINA، FINE و BUNNY می باشد.

این پلتفرم همچنین فرصت های ییلد فارمینگ را در آنچه که «سکرت دیفای» یا «سیفای» می نامد، ارائه می دهد. علاوه بر این بریج، یک DEX به نام سکرت سواپ (SecretSwap) نیز دارد که امکان سواپ های میان زنجیره ای و متمرکز بر حریم خصوصی را به منظور ایجاد لیکوئیدیتی و معاملات سکرت توکن ها در سکرت نتورک فراهم می کند.

سکرت سواپ با استفاده از قراردادهای مخفی هوشمند، ادعا می کند که از کاربران در برابر تهدیدهای مخرب فرانت رانینگ و حریم خصوصی محافظت می کند. با توجه به اطلاعات مندرج در صفحه تحلیلی، لیکوئیدیتی موجود در DEX در حال حاضر 33 میلیون دلار است و از لحاظ حجم کل از رقم 200 میلیون دلار عبور کرده است.

این تیم همچنین پیش از این اعلام کرده است که شبکه های آزمایشی برای بریج سکرت مونرو (Secret Monero Bridge) و بریج سکرت پلازم (Secret Plasm Bridge) را ارائه خواهد کرد که ارتباط بین اکوسیستم های پولکادات و کازماس را تسهیل می نماید.

«هرچه بریج های بیشتری به شبکه اصلی اضافه شوند، کاربران سکرت دیفای مجموعه گسترده تری از سکرت توکن ها را برای تعامل در اختیار خواهند داشت و از این طریق نقش سکرت نتورک به عنوان یک مرکز حریم خصوصی در دنیای بلاکچین تضمین می گردد.»

این پلتفرم دارای دو توکن حاکمیت است که توکن SCRT برای خود شبکه و توکن SEFI برای DEX و پروتکل دیفای می باشد.

به روزرسانی های قیمت SCRT و SEFI

توکن SCRT بومی شبکه در زمان انتشار مقاله، شاهد 5.3% افزایش روزانه بوده است. طبق گزارش CoinGecko این توکن با قیمت 1.48 دلار در حال معامله بود اما در ماه گذشته همراه با بقیه بازار به شدت دچار ریزش شد.

SCRT همچنین نسبت به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی 5.23 دلار که در 21 فوریه ثبت شد، 72% کاهش داشته است. با توجه به 70 میلیون توکن در گردش، ارزش بازار آن به چیزی بیش از 100 میلیون دلار می رسد.

توکن SEFI امروز نیز با کسب 13% سود به وضعیت بهتری دست یافت. SEFI که با قیمت 0.075 دلار در حال معامله بود، طی دو هفته گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. اما هنوز در مقایسه با بالاترین قیمت تاریخی ماه مارس که اندکی پایین تر از 1 دلار بود، فاصله دارد.

 

 

منبع: beincrypto

400-0344-09-01003

نوشته بریج سکرت زنجیره هوشمند بایننس در شبکه اصلی راه اندازی می شود اولین بار در بیتز گاردن. پدیدار شد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconمثلث متقارن XRP این فرصت را ارائه می دهد 16 Jun 2021, 11:56 am

آخرین به روزرسانی ریپل از طریق گسترش کریدورهای لیکوئیدیتی مبتنی بر تقاضا برای مشتریان در برزیل و انگلستان انجام شد. با توجه به اینکه موسسات جدید قرار است از RippleNet برای گسترش سولوشن پرداخت B2B خود استفاده کنند، مطمئناً این پلتفرم در طولانی مدت سود خواهد برد. این خبر خوبی برای رمزارز بومی ریپل یعنیXRP نیز به شمار می رود و با توجه به اینکه بازار گسترده تر در آستانه بهبود قرار دارد، صعود بیشتری در انتظار هفتمین رمزارز بزرگ جهان از لحاظ ارزش بازار است.

نمودار 12 ساعته XRP

چارت 12 ساعته XRP/USD

منبع: XRP / USD ، TradingView

نوسان XRP بین 0.79 دلار و 1.10 دلار منجر به تشکیل یک مثلث متقارن در نمودار 12 ساعته آن شد. پایین ترین نرخ نوسان 25 آوریل که معادل 0.933 دلار بود، یک خط مقاومت قوی تشکیل داد و با خط روند بالایی الگو منطبق بود. در حالی که بازار گسترده تر علائم بهبودی قریب الوقوع را نشان می دهد، XRP ترجیح داده است حرکت خود را به سوی سقف این کانال ادامه دهد و به سمت سطح 1 دلار افزایش یابد.

استدلال

شاخص قدرت نسبی از زمان اصلاح 19 مه نتوانسته است بالاتر از سطح 50-60 قرار بگیرد. با نزدیک شدن شاخص به سطح صعودی بعدی خود، افزایش بالاتر از نقطه میانی می تواند نشانه قدرت صعودی باشد. براساس اندیکاتور اسکوییز مومنتوم (Squeeze Momentum Indicator)، طی روزهای اخیر حرکت نزولی در بازار در حال عقب نشینی است. علاوه بر این، مکدی نیز روندی نسبتاً خنثی داشت اما به سمت خریداران متمایل شد.

از آنجا که شاخص ها بیشتر به سمت صعودی متمایل بودند، XRP توانست الگوی خود را بشکند و یک بار دیگر مقاومت 1.10 دلار را به چالش بکشد. چنین تحولی نمایانگر جهشی 18 درصدی از خط روند بالایی است. با این حال، با توجه به ضعف ذاتی بازار گسترده تر، نمی توان احتمال یک روند نزولی را نادیده گرفت. علاوه بر این، اگر RSI بالای سطح 50 ریجکت شود و به سمت محدوده اشباع فروش حرکت کند، XRP ممکن است از مثلث خود به سمت پایین شکسته شود. این امر احتمالاً دارایی دیجیتال را به سمت حمایت 0.64 دلار عقب خوهد راند.

نتیجه گیری

مثلث متقارن XRP طی روزهای آینده می تواند در هر دو جهت شکسته شود. با این حال، تکنیکال های آن به سمت صعودی متمایل شد و با توجه به سرعت بهبود بازار گسترده تر، XRP احتمالاً نتیجه مطلوبی در بر خواهد داشت. حرکت بالاتر از خط روند بالایی احتمالاً بازگشت رمزارز به سمت بالاترین قیمت 1.10 دلار را که در اول ژوئن ثبت شد، به همراه خواهد داشت.

 

 

منبع: ambcrypto

400-0343-09-01002

نوشته مثلث متقارن XRP این فرصت را ارائه می دهد اولین بار در بیتز گاردن. پدیدار شد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconلیستینگ جدید بیترو با افزودن Hedera Hashgraph 15 Jun 2021, 9:48 pm

پلتفرم مدیریت دارایی دیجیتال و صرافی رمزارز بیترو (Bitrue)، پشتیبانی کامل از شبکه Hedera Hashgraph را که یک لجر توزیع عمومی با استفاده از مکانیزم اجماع hashgraph می باشد، اضافه نموده است.

بیترو همچنین به عنوان بخشی از آخرین توسعه دفتر سفارش خود، رمزارز Hedera Hashgraph را در مجموعه دارایی های تحت پشتیبانی خود لیست کرده است. کوین HBAR از تاریخ 17 ژوئن برای معامله با جفت USDT در لیست قرار می گیرد و یک روز پس از لیست شدن به سرویس سرمایه گذاری بیترو اضافه خواهد شد.

Hedera Hashgraph به لطف پیشرفت های مختلفی که ارائه می دهد، خود را به عنوان جایگزینی برای اکوسیستم های اتریوم و بیت کوین مطرح کرده است. این شرکت نوپا از بلاکچین خود به عنوان «لجر عمومی نسل سوم» یاد می کند که مدل لجر متمرکز بیت کوین و قابلیت برنامه ریزی شبکه اتریوم را ادغام می نماید.

به همین ترتیب، مدل جدید آن قادر است به سرعت و با هزینه کم تراکنش ها را با مزایای مضاعفی همچون میزان امنیت بالا و مصرف پهنای باند کم پردازش کند. شبکه Hedera در حال حاضر با میانگین زمان 5 ثانیه برای هر تراکنش در حال فعالیت است.

با بیش از 6.5 میلیون تراکنش روزانه HBAR، این لجر خلاقانه به یک رقیب واقعی برای ویزا و سایر سیستم های پرداخت بازار انبوه تبدیل شده است. به علاوه، این رقم به راحتی رکورد 300000 تراکنش بیت کوین و 1.2 میلیون تراکنش اتریوم را با هم می شکند.

اخیراً شاهد رشد دیگری در لیستینگ بیترو بودیم، زیرا این صرافی اعلام کرد که به زودی از کوین های جدید پشتیبانی خواهد کرد، به ویژه با تمرکز بر NFT ها، DAO ها و پروژه هایی که روی زنجیره های هوشمند کار می کنند. افزودن موارد جدید با وعده رشد بیشتر به سوی محصولات دیفای همراه بوده است که برای آینده برنامه ریزی شده اند.

بیترو در بیانیه ای اظهار داشت، رویکرد جدی و مشتاقانه برای لیستینگ توکن های رمزارز بیشتر بخشی از یک تغییر بزرگتر برای دستیابی به یک صرافی متمرکز بر XRP می باشد و همچنین اعلام کرد که دارایی های دیجیتالی بیشتری در دست بررسی می باشند.

ادغام بیترو می تواند کوین HBAR را به سوی رکوردهای جدیدی هدایت کند زیرا این صرافی مستقر در سنگاپور در حال توسعه یک پایگاه کاربر قوی در اروپا و آسیای جنوب شرقی می باشد. اخیراً، این صرافی یک صندوق سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری را برای حمایت از استارتاپ های رمزارز و بلاکچین راه اندازی کرده است.

بیترو با نگرش های دیفای همگام است

آدام اونیل، مدیر ارشد بازاریابی در بیترو در مورد این خبر گفت: «صنعت رمزارز خیلی سریع تغییر می کند و برای ما مهم است که در زمینه لیستینگ همه پروژه های جدید مهیجی که جامعه ما آنها را درخواست می کند، تا حد ممکن پاسخگو باشیم. با افزودن پشتیبانی از Hedera Hashgraph قادر خواهیم بود برخی از خلاقانه ترین پروژه های فن آوری را سریعتر از هر زمان دیگری به پلتفرم خود اضافه کنیم.»

وی ادامه داد: «اکنون که کارهای مقدماتی انجام شده است، ما با اشتیاق به بررسی پروژه هایی می پردازیم که به زودی می خواهیم آنها را ارائه دهیم. کاربران ما می توانند منتظر اخبار جذاب تری طی دو ماه آینده باشند.»

بیترو که در ژوئیه 2018 راه اندازی شد، یک پلتفرم خدمات مالی متنوع است که تعداد انگشت شماری از خدمات رمزارز مانند معامله، فرصت های ییلد فارمینگ و وام های رمزارز کم بهره را ارائه می دهد.

بیترو در اوایل ماه مارس توکن بومی خود با نام بیترو کوین (BTR) را به زنجیره هوشمند بایننس آورد. این توکن ERC20 همچنین برای اولین بار در پنکیک سواپ که صرافی غیرمتمرکز زنجیره هوشمند بایننس می باشد، عرضه شد که در آن می توان بیترو کوین را با دارایی هایی مانند BNB، ETH و DOT مبادله کرد.

 

 

منبع: cryptodaily

400-0342-09-01001

نوشته لیستینگ جدید بیترو با افزودن Hedera Hashgraph اولین بار در بیتز گاردن. پدیدار شد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconمایکل ون دی پوپ: سطوح اصلی صعودی برای کاردانو و 3 آلتکوین دیگر در زمان ریباند بازار رمزارزها 15 Jun 2021, 2:28 pm

مایکل ون دی پوپ، استراتژیست و معامله گر رمزارز می گوید کاردانو و سه آلتکوین دیگر که ارزش بازار کمی دارند باید برخی از سطوح کلیدی را فتح کنند تا با ریباند بازار دارایی دیجیتال بتوانند بریک اوت های قدرتمندی را به ثبت برسانند.

ون دی پوپ در یک توئیت جدید به 341،300 فالور خود گفت در حالی که کاردانو سطح کلیدی در برابر بیت کوین (ADA / BTC) را حفظ کرده است، اما برای آغاز حرکت صعودی همچنان باید از مقاومت پیش روی خود عبور کند.

«ریباند خوبی از سطح حمایت اتفاق افتاده است، اما اگر بخواهد روند صعودی را حفظ کند باید به این حرکت ادامه دهد. سطوح کلیدی در سمت دیگر 4500 ساتوشی (0.000045) می باشد. اگر حمایت بین 3800 تا 4000 ساتوشی (0.000038 – 0.00004) از دست برود، از نظر من محدوده بعدی 2900 ساتوشی (0.000029) خواهد بود.»

ADA/BTC

مورد بعدی، پلتفرم مقیاس گذاری لایه 2 Celer Network است که به گفته این معامله گر رمزارز سیگنال های صعودی در برابر بیت کوین (CELR / BTC) را آغاز کرده است.

«CELR اندک اندک در حال بیدار شدن است، اما هنوز هم برای ادامه حرکت راهی طولانی در پیش دارد. شکست بالای 105 ساتوشی (0.00000105) می تواند مسیر 125 – 135 ساتوشی (0.00000125 – 0.00000135) را هموار سازد.»

CELR/BTC

آلتکوین دیگری که این معامله گر بدان اشاره می کند، الگوراند است که یک بلاکچین برای برنامه های مالی غیرمتمرکز (دیفای) می باشد. به عقیده ون دی پوپ، الگوراند در برابر بیت کوین (ALGO / BTC) در روند صعودی قدرتمندی قرار دارد، اما این جفت ارز باید برای آغاز رالی بالقوه 82 درصدی، مقاومت مهمی را پشت سر بگذارد.

«الگوراند در واقع هنوز در برابر BTC بسیار صعودی به نظر می رسد و کف های بالای ساختاری را ایجاد نموده و قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک 100 روزه و 200 روزه حفظ کرده است. با شکست بالای 2900 ساتوشی (0.000029) به نظر من شاهد 4000 (0.00004) و احتمالاً 5300 ساتوشی (0.000053) خواهیم بود.»

ALGO/BTC

در فهرست ون دی پوپ، نام پروتکل داده های میان زنجیره ای Band Van نیز به چشم می خورد. این تحلیلگر رمزارز می گوید Band Network برای شروع چرخه گاوی در برابر بیت کوین (BAND / BTC) باید از سطح مقاومت شدیدی عبور کند.

«بازیابی کامل چرخه قبلی و نزدیک شدن به سطح حمایت پایین چرخه. محدوده 14000 – 17،000 ساتوشی (0.00014 – 0.00017) بسیار جالب توجه است. مهمترین سطح در سمت دیگر محدوده 30،000 – 33،000 ساتوشی (0.0003 – 0.00033) می باشد. همچنین باید از میانگین های متحرک نیز عبور کند.»

BAND/BTC

 

 

منبع: dailyhodl

400-0341-09-01000

نوشته مایکل ون دی پوپ: سطوح اصلی صعودی برای کاردانو و 3 آلتکوین دیگر در زمان ریباند بازار رمزارزها اولین بار در بیتز گاردن. پدیدار شد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconکوین بیس پرو، رمزارز DOT پولکادات را لیست خواهد کرد 15 Jun 2021, 11:35 am

صرافی بزرگ رمزارز، ده توکن برتر را برای معاملات این هفته لیست می کند.

نکات کلیدی

 • کوین بیس در حال آماده سازی برای لیست رمزارز DOT پولکادات می باشد.
 • این صرافی از امروز دوشنبه 14 ژوئن امکان سپرده گذاری را فراهم کرده است. معاملات از روز چهارشنبه 16 ژوئن آغاز خواهد شد.
 • DOT یکی از ده توکن برتر است، که آن را به یکی از اصلی ترین گزینه های اضافه شده به صرافی تبدیل می کند.

کوین بیس اعلام کرده است که DOT​​، رمزارز بومی بلاکچین پولکادات Parity Technologies را لیست خواهد کرد.

کوین بیس DOT را لیست خواهد کرد

کوین بیس به کاربران امکان می دهد از امروز دوشنبه، 14 ژوئن به سپرده گذاری DOT بپردازند. سپس درصورتی که صرافی به لیکوئیدیتی کافی دست یابد، معاملات در ساعت 9 صبح به وقت اقیانوس آرام در روز چهارشنبه، 16 ژوئن قابل انجام خواهد بود.

کاربران می توانند DOT را با ارزهای مختلف فیات (USD، EUR و GBP) معامله کنند و رمزارزها (BTC و USDT) را انتخاب نمایند.

سپس DOT در برنامه معاملات خرد کوین بیس لیست خواهد شد که تاریخ آن هنوز مشخص نشده است.

لیست های اخیر و آینده

کوین بیس درباره دلیل انتخاب DOT برای لیست توضیحی ارائه نکرده است. با این حال، پولکادات با ارزش بازار 23.1 میلیون دلار، نهمین رمزارز بزرگ در بازار امروز است که آن را به دارایی مهمی برای کوین بیس جهت ارائه در لیست صرافی خود تبدیل می کند.

کوین بیس از پولکادات به عنوان پلتفرمی با عملکرد بالا برای تراکنش های میان زنجیره ای یاد کرد. همچنین افزود که توکن DOT به عنوان توکن حاکمیت پولکادات عمل می کند – برای استیکینگ و امنیت استفاده می شود و برای اتصال زنجیره های جدید به شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.

تصمیم کوین بیس برای لیست کردن DOT هفته ها پس از تصمیم آن برای لیست دوج کوین (DOGE) صورت می گیرد – لیستی که سرمایه گذاران سالهاست آن را درخواست کرده اند.

سایر لیست های اخیر شامل سوشی سواپ (SUSHI)، تتر (USDT) و کاردانو (ADA) می باشد. چندین دارایی دیگر نیز از اکتبر 2020 در دست بررسی است که از آن جمله می توان به ترون (TRX) و وی چین (VET) اشاره نمود.

 

 

منبع: cryptobriefing

400-0340-09-00999

نوشته کوین بیس پرو، رمزارز DOT پولکادات را لیست خواهد کرد اولین بار در بیتز گاردن. پدیدار شد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconیک تاجر با استفاده از سرگین گاو، تجهیزاتی را برای استخراج رمزارزها ساخته است 14 Jun 2021, 11:10 pm

 • این دستگاه می تواند اکثر رمزارزها از جمله اتریوم و ریون کوین را استخراج کند.
 • این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که متان تولید شده از کود گاو در حال تجزیه را به برق تبدیل کند.

بیت کوین پس از اینکه توسط برخی افراد و موسسات برجسته به عنوان مخرب محیط زیست نامگذاری شد، دچار یک شکست بزرگ شد. برخی گزارش ها حاکی از آن است که استخراج آن با مصرف انرژی زیادی همراه است. سولوشن های بسیاری ارائه شده اند که به «انرژی تجدیدپذیر» اشاره دارند. کشورهایی مانند ایسلند در حال حاضر انرژی مازاد زمین گرمایی را از طریق استخراج رمزارز به درآمد تبدیل می کنند.

دستگاه جدیدی که توسط جاش ریدت توسعه یافته است در حال ارائه سولوشنی برای حماسه استخراج رمزارز است. این تاجر 30 ساله در طول دوره تحصیلی خود در دانشگاه لنکستر طرفدار بیت کوین بوده است. شرکت جدید وی با نام Easy Crypto Hunter، تجهیزات استخراجی را اختراع کرده است که به کشاورزان کمک می کند تا از انرژی های تجدیدپذیر استفاده کنند.

براساس گزارش ها، حدود 5 میلیون پوند سفارش برای این تجهیزات 18000 پوندی دریافت شده است. گفته می شود این دستگاه رمزارزهایی از جمله اتریوم و ریون کوین را استخراج می کند.

نحوه کار دستگاه استخراج رمزارز

این دستگاه برای تبدیل متان تولید شده توسط کود گاوی در حال تجزیه به الکتریسیته در فرآیندی به نام هضم بی هوازی طراحی شده است. انرژی ای که برای تشکیل یک گاز گلخانه ای قوی وارد جو می شود ذخیره و برای استخراج رمزارزها استفاده می شود.

فردی به نام فیلیپ هیوز که مزرعه اش در نزدیکی رشته کوه Berwyn است یکی از استفاده کنندگان تجهیزات استخراج است. دو سوم برق تولیدی توسط تجهیزات برای تأمین انرژی مزرعه و پارک کاروان مزرعه مصرف می شود. مابقی آن در دکل استخراج استفاده می شود. فیلیپس حتی شروع به اجاره دادن انرژی کامپیوتر خود کرده است.

تجهیزات استخراج در بین جامعه کشاورزی انگلستان محبوب شده است. کشاورزان با منابع انرژی تجدیدپذیر می توانند برق را به قیمت چهار تا هفت پنس به ازای هر کیلووات ساعت به شبکه ملی بفروشند. با این حال، اگر از این برق برای استخراج رمزارزها استفاده کنند، می توانند 10 برابر بیشتر درآمد کسب نمایند.

سال ها پیش، کشاورزان به توسعه سولوشن های انرژی سبز تشویق شدند، که این یکی از دلایلی است که طی 10 سال گذشته شاهد پنل های خورشیدی در مزارع بوده ایم و این طرح ها با مشوق های مالی خوبی همراه بوده اند. اخیراً، این مشوق ها تقریباً به صفر رسیده اند – اما دستگاه های ما اکنون انگیزه های از دست رفته را ارائه می دهند.

تعرفه خوراک برای طرح های انرژی تجدیدپذیر را افزایش دهید

به گفته وی، در حالی که دستگاه او تحولات عظیمی را ایجاد خواهد کرد، برخی شک دارند که رمزارز بتواند برای مدت زمان طولانی ارزشمند باقی بماند.

علاوه بر این، تجهیزات استخراج برای اکثر استخراج کنندگان رمزارز کمی گران به نظر می رسد. ریدت از دولت می خواهد تعرفه خوراک برای طرح های انرژی تجدیدپذیر را که در سال 2019 کاهش یافته، افزایش دهد.

ما نمی توانیم به سمت انرژی سبز برویم، مگر اینکه دولت یارانه را احیا کند، یا اینکه شروع به بررسی گزینه های جایگزین کنیم.

 

منبع: crypto-news-flash

400-0339-09-00998

نوشته یک تاجر با استفاده از سرگین گاو، تجهیزاتی را برای استخراج رمزارزها ساخته است اولین بار در بیتز گاردن. پدیدار شد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconچگونه DAO شفافیت را ارتقاء می دهد و انقلابی در اتوماسیون سازمان های سراسر جهان ایجاد می کند 14 Jun 2021, 2:42 pm

سازمان سنتی از چندین اشکال رنج می برد که آن را به یک مدل کاری بی اثر تبدیل می کند. به دلیل عدم وجود پلتفرم بهتر، افراد باید خود را با کیفیت کار غیر استاندارد مطابقت دهند. با این حال، با اضافه شدن پلتفرم های خودمختار غیرمتمرکز، مردم می توانند خوشحال باشند زیرا سازمان ها مجبور می شوند شرایط خود را ارتقاء دهند و طبق آخرین استانداردهای صنعت فعالیت کنند.

DAO ها به دلیل قراردادهای هوشمند و فناوری بلاکچین معرفی شدند. و این امکان را به کاربران سازمان می دهد تا از شفافیت کامل و مزایای بی نظیر برخوردار شوند. یکی از نمونه های موفقیت آمیز نحوه عملکرد DAO ، اکوسیستم PhoenixDAO می باشد. PhoenixDAO تست داخلی DAO را آغاز کرده است که امنیت، شفافیت و خودمختاری کامل را تضمین می کند.

سازمان های متمرکز

سازمان های متمرکز اغلب قربانی معضل کارگزار اصلی می شوند که در آن عضوی از سازمان حق تصمیم گیری برای سایر اعضا را دارد. اکثر سازمان های سنتی طبق مکانیسم هرمی کار می کنند که در آن فرد در رأس، از همه قدرت ها برخوردار است.

بدین ترتیب سلسله مراتبی ایجاد می شود که همه چیز بر اساس آن کار می کند. یک شخص در هر سطح باید دستورالعمل های شخصی را که بالاتر از خودش است، دنبال کند. در حالی که این مدل می تواند به صورت ایده آل کار آرام را تضمین کند، اما بندرت اتفاق می افتد.

در چنین سازمانی، رابطه کارمند با شرکت توسط یک قرارداد کار قانونی تعریف می شود. این قراردادها برای کنترل کامل آینده کارمندان توسط سازمان و جلوگیری از هرگونه مسئولیت طراحی شده اند.

همچنین، یک سازمان متمرکز محدود کننده است زیرا سلسله مراتب اجازه نمی دهد فردی که در سطح پایین تر قرار دارد با بهترین میزان توانایی خود کار کند. اشکال دیگر سازمان متمرکز این است که نمی تواند سولوشن های مجهز به هوش مصنوعی را در عملکرد خود ادغام کند.

سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO)

DAO، همانطور که از نامش پیداست، تمرکززدایی و خودمختاری در سازمان را ترویج می دهد. هدف چنین سازمان هایی رفع نقایص یک سازمان متمرکز و ایجاد فضای کار بهتر است.

در یک DAO، هیچ نهاد منفردی بر تمام تصمیمات کنترل ندارد. کلیه توکن ها یا سهامداران از حقوق حاکمیتی برخوردارند و به طور جمعی درباره آینده شرکت تصمیم می گیرند. هر عضوی از سازمان به طور مستقل کار می کند و کنترل کاملی بر اعمال خود دارد.

در یک DAO، افراد بر اساس یک قرارداد خود خواسته یا یک قرارداد هوشمند تعامل می کنند. هیچ قرارداد قانونی وجود ندارد که یک کاربر را به کارمند دیگری ملزم کند تا کنترل کامل اعمال خود را به آنها بدهد. DAO عملکرد بهتری نسبت به یک سازمان متمرکز دارد زیرا تراکنش ها با توجه به اینکه در بلاکچین ثبت می شوند، شفاف، عمومی و غیرقابل تغییر هستند.

DAO قادر است عملکرد سازمان را با استفاده از فناوری هوش مصنوعی و بدون مدیریت انسانی به طور خودکار انجام دهد. از لحاظ تئوریک، هر تعامل بین سازمان و کاربران را می توان توسط یک قرارداد هوشمند نشان داد. در حالت ایده آل، DAO مجهز به هوش مصنوعی می تواند کلیه عملکردهای مدیریتی و اداری را بدون نیاز به ورودی افراد به طور خودکار انجام دهد.

PhoenixDAO: یک اکوسیستم غیرمتمرکز

PhoenixDAO یک اکوسیستم غیرمتمرکز است که در کنار شبکه اتریوم در سولوشن مقیاس گذاری لایه 2 پالی گان کار می کند. PhoenixDAO یک پلتفرم حاکمیت خودپایدار است که به مدیریت اکوسیستم Phoenix کمک می کند. اکوسیستم Phoenix شامل سه سولوشن جداگانه است که به طور جمعی برای ایجاد یک پلتفرم واقعاً غیرمتمرکز و ایمن کار می کنند.

سه سولوشن فعلی عبارتند از:

 • Phoenix DAO
 • dApp استیکینگ
 • dApp رویدادها

PhoenixDAO استانداردهای جدیدی را برای DAO تعیین می کند و به عنوان نمونه کاملی از پیروزی سازمان های غیرمتمرکز بر سازمان های سنتی عمل می کند.

 • هر تصمیم هزینه PHNX توسط جامعه DAO مورد رأی گیری واقع می شود و برای اطمینان از شفافیت در صفحه بودجه در حال اجرا قرار می گیرد.
 • این یک پلتفرم خودپایدار است که به درآمد حاصل از محصولات خود مانند فروشگاه dApp متکی است.
 • کاربران می توانند با مشارکت در حاکمیت، توکن PHNX به دست آورند.
 • هر فردی در سراسر دنیا می تواند با استیکینگ توکن PHNX خود در قراردادها، در حاکمیت DAO مشارکت کند.

PhoenixDAO اخیراً اعلام کرده است تست داخلی DAO را برای اطمینان از عملکرد روان پلتفرم و برنامه انجام می دهد. پلتفرم هایی مانند PhoenixDAO ایدئولوژی DAO را تقویت می کنند و باعث اتوماسیون کارهای ساده می شوند.

 

 

منبع: cryptodaily

400-0338-09-00997

نوشته چگونه DAO شفافیت را ارتقاء می دهد و انقلابی در اتوماسیون سازمان های سراسر جهان ایجاد می کند اولین بار در بیتز گاردن. پدیدار شد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconافزایش قیمت بیت کوین پس از توئیت ایلان ماسک درباره پذیرش دوباره بیت کوین توسط تسلا 14 Jun 2021, 12:11 pm

ایلان ماسک در مورد تسلا و بیت کوین توئیت کرد و قیمت BTC افزایش یافت – بر خلاف تاریخچه اخیر ماسک و بیت کوین

به لطف توئیت ایلان ماسک، بیت کوین دوباره در حال حرکت است.

مدیرعامل تسلا و عاشق دوج کوین، روز یکشنبه در توئیتی گفت که تسلا «در صورت تأیید استفاده معقول (حدود 50%) از انرژی پاک توسط استخراج کنندگان با روند مثبت آینده»، «پذیرش تراکنش های بیت کوین را از سر خواهد گرفت». بیت کوین پس از انتشار این توئیت تقریباً 1% افزایش یافت و به قیمت 37650 دلار رسید.

توئیت کوین تلگراف

کوین تلگراف

@Cointelegraph

13 ژوئن 2021

دیدید؟ ایلان ماسک دوباره اظهار نظر کرد. این بار چه فایده ای دارد؟ مدیر عامل شرکت Sygnia، مگدا ویرزایکا با ابراز ناراحتی گفت: «آنچه ما درباره بیت کوین مشاهده کرده ایم، دستکاری قیمت توسط یک فرد بسیار قدرتمند و با نفوذ است.»

توئیت ایلان ماسک

ایلان ماسک

@elonmusk

این نادرست است. تسلا فقط حدود 10% از دارایی های خود را فروخت تا تأیید کند که BTC بدون ایجاد تغییر در وضعیت بازار، به راحتی قابل لیکوئید است.

در صورتی که استفاده معقول (حدود 50%) از انرژی پاک توسط استخراج کنندگان با روند مثبت آینده تأیید شود، تسلا پذیرش تراکنش های بیت کوین را از سر خواهد گرفت.

13 ژوئن 2021

این توئیت پاسخی به داستان کوین تلگراف در مورد ماگدا ویرزیکا، مدیرعامل شرکت فین تک Sygnia است که اذعان می کند تسلا 1.5 میلیارد دلار BTC خریداری نمود و «بخش عمده ای از دارایی های خود را در اوج به فروش رساند» و بدین ترتیب ماسک را به پامپ و دامپ بیت کوین متهم می کند.

ماسک انتقادات ویرزیکا را «نادرست» خواند و افزود که تسلا «فقط حدود 10% از دارایی های خود را فروخت تا تأیید کند که BTC  بدون ایجاد تغییر در وضعیت بازار، به راحتی قابل لیکوئید است.» (ماسک در ماه آوریل گفت که تسلا «10 درصد از دارایی های خود را اساساً برای اثبات لیکوئیدیتی بیت کوین به عنوان جایگزینی برای نگه داشتن پول نقد در ترازنامه به فروش رسانده است».)

در سال گذشته، توئیت های ماسک بارها و بارها قیمت رمزارز را بالا و پایین برده است.

خرید بیت کوین توسط تسلا در ماه فوریه باعث افزایش بیت کوین و سهام TSLA شد، اما پس از آن توئیت تعجب آور وی در ماه مه مبنی بر اینکه تسلا دیگر به دلیل نگرانی های زیست محیطی بیت کوین را نمی پذیرد، منجر به پولبک بزرگی شد که همچنان ادامه داشت زیرا توئیت های ماسک درباره نگرانی های وی درباره بیت کوین همچنان ادامه داشت.

در همین حال، وی به طرفداری از توکن میم دوج کوین پرداخته و توئیت های مربوط به دوج او بارها قیمت DOGE را افزایش داده است.

نمودارهای قیمت نشان می دهد که تأثیر ایلان بر قیمت رمزارز مانند همیشه واضح و قابل توجه است. پس از توئیت ماسک در روز یکشنبه، بیت کوین برای اولین بار از ابتدای روند نزولی اخیر در ماه آوریل، مقاومت 35000 دلار را شکست و به قیمت 36000 دلار رسید.

چارت قیمت BTC/USD

بحث در مورد تأثیرات زیست محیطی بیت کوین طی سال گذشته افزایش یافته و منتقدان را بر آن داشته است که خواستار استخراج بیشتر بیت کوین از انرژی تجدیدپذیر (یا «پاک») شوند. میزان فعلی استخراج بیت کوین که در حال حاضر از انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کند، مورد اختلاف نظر است. گزارش سال 2020 مرکز Cambridge Centre for Alternative Finance تخمین زده است که 39% استخراج بیت کوین از انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کند، در حالی که گزارش سال 2018 CoinShares که یک شرکت سرمایه گذاری رمزارز می باشد، این رقم را 77.6% اعلام کرد.

در فاصله بین خریداری 1.5 میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا در ماه فوریه و انصراف ماسک از حمایت آن در ماه مه، مدیران اجرایی به وضوح درباره استفاده انرژی برای استخراج بیت کوین و اینکه چگونه ممکن است به چشم انداز سبز تسلا آسیب برساند، اظهار نگرانی کردند.

هفته گذشته در کنفرانس بیت کوین 2021 در میامی، شعارهای «مرگ بر ایلان» و همچنین تی شرت هایی با همان عبارت، مورد توجه واقع شد. اما اگر تسلا مایل باشد دوباره بیت کوین را در آغوش بگیرد، شاید بیت کوینی ها رابطه خود را با ماسک از سر بگیرند.

 

 

منبع: decrypt

400-0337-09-00996

نوشته افزایش قیمت بیت کوین پس از توئیت ایلان ماسک درباره پذیرش دوباره بیت کوین توسط تسلا اولین بار در بیتز گاردن. پدیدار شد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meزمان ايجاد صفحه 3.925 ثانيه.