تازه ترين اخبار

مي خواهم پنجره ها در يك صفحه جديد باز شوند.

خبر خوان كانون

اگر مايل به مرور سريع اخبار سايتهاي مورد علاقه خود هستيد، آدرس فيد آنها را وارد كرده و دكمه اينتر را فشار دهيد يا بر روي يكي از سايتهاي منتخب زير كليك نماييد.

کتابخانه الکترونیکی کتاب سبز

مرجع دانلود کتاب الکترونیکی

Faviconدانلود کتاب فرشته‌ای که بال‌هایش را به زمین دوخته‌اند 21 Jan 2019, 2:13 am

کتاب فرشته‌ای که بال‌هایش را به زمین دوخته‌اند، مجموعه متن‌هایی ادبی در قالب نامه‌هایی عاشقانه به قلم مسلم شوبکلائی است.

در بخشی از کتاب فرشته‌ای که بال‌هایش را به زمین دوخته‌اند می‌خوانیم:

دنگم گرفته برایت نامه بنویسم، از آن دست نامه‌هایی که با اشک خیس باشد و کاغذش مچاله به نظر رسد. بعدش تو بخوانی‌اش و لبخند بزنی، لبخندی که با آن، لب‌هایت از هم باز شود و دندان‌های نارج زرد‌شده‌ات بزند بیرون. صد بار بهت گفتم مسواک بزن و تو گفتی همین دندان کفاف چند روز زندگی را می‌دهد. بعد، سه گره‌ات را در هم می‌کردی و من می‌گفتم: چهره‌ات با اخم زیباتر است. چه کسی گفته لبخند ژوکوند؟ چرا نگفته‌اند اخم نگار؟ اخم‌های توست که عمری دلم را گره زده است به دل تو. سه گره‌ات را باز کن بانوی من.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب فرقه‌های شیعه (جلد چهارم) 21 Jan 2019, 12:14 am

کتاب فرقه‌های شیعه (جلد چهارم) حاصل سال‌ها تحقیقات و پژوهش آرتا رحیمی است که در 5 فصل به مباحث متنوعی پیرامون حوزه‌ی تاریخ اسلام می‌پردازد، از جمله: 1- آشنایی اجمالی با فرقه های شیعه، 2- معرفی دو علم اصول فقه و تاریخ اصول، 3- پیدایش و تأسیس علم اصول، 4- پیدایش اخباری گری، 5- اوج گیری اخباری گری و تضعیف علم اصول.

هر کدام از این فصل‌ها با دیباچه‌ای از تاریخ‌نگار مشروحه به تفصیل و تشریح بر چگونگی و چرایی موضوع پرداخته است و در هر فصل سعی گردیده به سوالات و ابهامات مهم پاسخی قاطع و قانع‌کننده داده شود. اسناد و مندرجات اقتباسی نیز در پایان هر فصل که در اکثر آن‌ها سعی شده به معرفی برخی کتب پایه نیز اشاره شود به تفسیر بیان گردیده است.

 به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود ماهنامه ادبیات داستانی چوک - شماره 102 20 Jan 2019, 6:37 pm

ماهنامه ادبیات داستانی چوک - شماره 102 منتشر شد. ماهنامه ادبیات داستانی چوک اولین ماهنامه الکترونیک (پی‌دی‌اف) ادبیات داستانی ایران است که به سردبیری‌ مهدی رضایی، اولین شماره آن در شهریور سال 88 منتشر شد و همچنان ادامه دارد. کانون فرهنگی چوک، متعلق به هیچ سازمان و نهاد خاصی نیست و برخاسته از همت عده‌ای جوان دوست‌دار ادبیات است که قصد دارند در جهت ارتقای فرهنگ و ادبیات فارسی در حوزه داستان تلاش کنند.

داستان ایرانی
داستان ترجمه
درباره فیلم «سکوت»
یادداشتی بر هفتگانه «بنیاد»
فیلم‌هایی که باید دیده شوند
مقاله «چرا نویسنده شدیم؟»
مقاله «اسطوره در یک نگاه»
یادداشتی بر داستان «خیاط»
نگاهی به مجموعه «زخم شیر»
معرفی مجموعه داستان «ملکه سرخ»
معرفی برنده جایزه نوبل «لوئیچی پیراندلو»
مقاله - تحقیق «چگونه یک کتاب خوب بنویسیم»
مقاله استراتژی ساخت داستان کوتاه «آمکش‌ها»
بررسی «زنی که صدای انقباض موهایش را می‌شنید»
بررسی عناصر روانی در مجموعه شعر «نهنگ تنهایی»
نگاهی اجمالی به «خودآگاهی هوش مصنوعی در سینما»
بررسی داستان «محکوم به زندگی» نویسنده «وودی آلن»

این شماره همراه با: صمد طاهری، محمود راجی، افروز جهاندیده، بیژن دولت‌سرایی، محمدعلی وکیلی، فاطمه (آناهید) همدانیان، رئوف شاهسواری، جواد عزیزیان، نیما یوسفی، پرویز یاوری مقدم، زهرا کرمی، حسین کهندل، عبدالرضا ناصری مقدم، میترا مالکی، مصطفی طاهری، سعیده زادهوش، خدیجه شریعتی، نوید حمزوی، فریبا چلبی یانی، سعید محسنی، مصطفی انصافی، داوود غفارزادگان، حامد داراب، فرید حسینیان تهرانی، مرتضی برزگر، سیاوش گلشیری، ناصرقلمکاری، علی خدایی، مریم معینی احمد، على فاطمی، سامره عباسی، رزالی هم، لوئیچی پیراندلو، مارگارت درابل، وودی آلن، ارنست همینگوی، مارتین اسکورسیزی، استفان دالدری، اشفاق احمد، کیت شوپن، شارلوت برونده، تولگا گوموشآی، دیوید گاردینر، کاترین اسکنلن، استفان رابلی، شاندرو ساتماریبه اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب ده درس ناشناخته انیشتین 19 Jan 2019, 5:14 pm

کتاب ده درس ناشناخته انیشتین تألیف آکادمی مجازی باور مثبت، مجموعه نکات و جملات ارزشمند انیشتین را مورد بررسی قرار می‌دهد و برای درک بهتر و بیشتر این موارد را با علوم موفقیت، اشعار، منابع قرآنی و نهج‌البلاغه تطبیق می‌دهد تا کاملاً با شخصیت توحیدی وی آشنا شوید.

در بخشی از کتاب ده درس ناشناخته انیشتین می‌خوانیم:

انیشتین می‌گه من هیچ استعداد خاصی ندارم، فقط عاشق کنجکاوی هستم، من کنجکاو هستم مثلاً برای پیدا کردن علت اینکه چگونه یک شخص موفق می‌شود مدت‌ها مطالعه می‌کنم و به همین خاطر به موفقیت رسیدم. 

سوالی که اینجا پیش می‌آد این سواله که من و شما کنجکاو چه چیزهایی هستیم؟ بیشتر دوست داریم در مورد چه چیزی تحقیق کنیم؟ دوست داریم در چه راستایی زندگی کنیم؟

انیشتین می‌گه شاید در نگاه اول این موضوع فقط یک نکته‌ی ساده باشه اما وقتی من در مورد یک موضوع کنجکاو می‌شم و شروع به تحقیق می‌کنم آروم آروم رشد می‌کنم و افکار و ذهنیتمو تغییر می‌دم، من یک موضوعی رو در زندگیم درک کردم شما در مورد هر چیزی کنجکاو باشید و اون موضوع رو دنبال کنید در اون موضوع شروع می‌کنی به ایده‌پردازی و خلاقیت شما بزرگ و بزرگتر می‌شه، و دقیقاْ اینجاست که به رشد و گسترش اون موضوع کمک می‌کنیم.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب مسئولیت بین‌المللی دولت‌ها و مبانی فلسفی مسئولیت 19 Jan 2019, 5:13 pm

کتاب مسئولیت بین‌المللی دولت‌ها و مبانی فلسفی مسئولیت نوشته‌ی میثم آرائی درونکلا، با بازخوانی مبانی فلسفی مسئولیت به صورت عام و برای فاعل مختار و بررسی نقش و جایگاه علم اخلاق در تکوین نظام مسئولیت بین‌المللی، به مرور نظریات فلسفی حاکم بر نظام مسئولیت می‌پردازد.

بیش از هفت دهه از شروع تدوین طرح مسئولیت بین‌المللی کشورها در کمیسیون حقوق بین‌الملل سازمان ملل متحد می‌گذرد. علیرغم آنکه بخش مهمی از مضامین مندرج در طرح مسئولیت بین‌المللی کشورها دارای مقبولیت عرفی بوده و حتی در آراء دیوان بین‌المللی دادگستری مورد استناد قرار می‌گیرد، اما هیچ نشانه‌ای از اراده‌ی جدی کشورها برای تبدیل طرح حاضر به یک کنوانسیون به چشم نمی‌خورد.

در بخشی از کتاب مسئولیت بین‌المللی دولت‌ها و مبانی فلسفی مسئولیت می‌خوانیم:

جوامع مختلف و در ورای آن جامعه بین‌المللی، برای وضع یک قاعده حقوقی نیازمند یک منطق حقوقی مشخص می‌باشند. در این زمینه نمی‌توان به علم منطق و فلسفه سنتی امید چندانی داشت و باید اذعان نمود که علم حقوق، منطق اختصاصی و انحصاری خود را می‌طلبد که می‌توان آن را در نظام مسئله حکم خلاصه نمود. زیرا نظام مسئله حکم سعی می‌نماید تا با معرفی یک روش میانه که به نوعی نقطه تعادل حقوق طبیعی و حقوق موضوعه به شمار می‌رود، راه رسیدن به ایده‌ها را هموار نماید.

در واقع نظام حقوق طبیعی با این تفکر دست به کشف قواعد حقوق می‌زند که گویی قواعدى لا یتغیر در هستی وجود داشته و وظیفه انسان چیزی جز کشف این قواعد نمی‌باشد. این مکتب یک منطق حقوقی مشخص را برای کشف و تکوین قواعد حقوقی معرفی نمی‌نماید. حقوق طبیعی بر محور یک ایده اساسی که همان حفظ و بقای طبیعت انسان و محیط پیرامون او است شکل گرفته و فراموش نموده است که خلاقیت و تفاوت نیز از خصوصیات طبیعی انسان است و انسان نمی‌تواند همواره خود را اسیر زندان سنت و گذشته نماید.

از طرفی دیگر حقوق موضوعه نیز با آنکه از لحاظ تاریخی یک پدیدار مدرن و جدید به حساب می‌آید، اما ابدا انسان و نهاد انسانیت را در محور تکوین قواعد خود قرار نداده است. حقوق مو ضوعه محصول عصر دولت گرایی در جهان کنونی است و هدف والا در آن تأمین منافع دولت و برقراری نظم در جامعه است. این دیدگاه آن قدر قدرتمند است که در تعریف حقوقدانان از علم حقوق نیز رسوخ کرده چه اینکه در تعریف علم حقوق، آن را مجموعه ضوابط و مقرراتی به حساب می‌آورند که توسط حکومت وضع گردیده و اجرای آن نیز توسط دولت‌ها تضمین می‌گردد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب پوکی استخوان و استئوآرتریت در سالمندان 19 Jan 2019, 5:12 pm

کتاب پوکی استخوان و استئوآرتریت در سالمندان تألیف مرضیه شیرازی خواه و حسین نحوی نژاد، به بررسی علل بیماری‌های استخوانی شایع در دوران سالمندی می‌پردازد. سالمندی یک فرایند طبیعی در زندگی است که از ابتدای عمر شروع می‌شود و با افزایش سن به تدریج تغییرات جسمانی، روانی و احساسی در انسان رو‌ی می‌دهد. این تغییرات بسیار تدریجی و فردی می‌باشند. یکی از تغییرات شایع در این دوران آرتروز، پوکی و شکنندگی استخوان‌ها است.

در بخشی از کتاب پوکی استخوان و استئوآرتریت در سالمندان می‌خوانیم:

محققان دریافتند که نوع چربی مصرفی ما می‌تواند در سامتی ما تأثیر بگذارد. آن‌ها هرگز توصیه نمی‌کنند که مصرف انواع مختلف چربی را به طور کامل قطع کنیم. در حقیقت این افراد معتقدند که افزودن برخی چربی‌ها به رژیم غذایی و کاهش برخی دیگر از آنها ممکن است در کاهش التهاب در استئوآرتریت مفید باشد.

همه ما به اسیدهای چرب ضروری از منابع مختلف نیاز داریم. اما رژیم‌های غذایی امروزی که شامل غذاهای از قبل پخته شده و آماده می‌باشد، خارج از حد تعادل است. ما به استفاده بیش از حد چربی‌های مضر حیوانی، چربی‌های اشباع شده و چربی‌های گیاهی حاوی اسید چرب لینولئیک امگا 6 که ممکن است سبب ایجاد التهاب گردند، تمایل زیادی داریم و در عوض مواد غذایی که دارای اسید چرب‌های لینولئیک امگا 3 مفید هستند را به اندازه کافی مصرف نمی‌کنیم.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب فرهنگ ضرب‌المثل‌های انگلیسی 19 Jan 2019, 5:12 pm

کتاب فرهنگ ضرب‌المثل‌های انگلیسی نوشته‌ی مهدی احمدی، شامل 4250 ضرب‌المثل انگلیسی همراه با ترجمه‌ی فارسی است. ضرب‌المثل‌ها بخش مهمی از زبان را تشکیل می‌دهند که نشان‌دهنده‌ی ارزش‌ها و اعتقادات جامعه می‌باشند. همانند فارسی در زبان انگلیسی هم استفاده از ضرب‌المثل‌ها باعث زیبایی کلام و افزایش درک شنونده می‌شوند.

در بخشی از کتاب فرهنگ ضرب‌المثل‌های انگلیسی می‌خوانیم:

Hares may pull dead lions by the beard.

وقتی که شیران مرده باشند
خرگوش‌ها هم می‌توانند تا یال آنان را گرفته این سو و آن سوشان کشانند. (لاتین)

Haste comes not alone.

عجله تنهایی نمی‌آید (:با خودش دردسر هم می‌آورد).

Haste is from the devil.

عجله از طرف شیطان است.

Haste makes waste.

ناله یاست اسراف شود.

Haste makes waste, and waste makes want, and want makes strife between the good man and his wife.

عجله باعث اسراف شود و اسراف باعث احتیاج شود و احتیاج باعث دعوای بین مرد خوب و زنش شود.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب تولید و پرورش دام‌های سبک (کوچک) 19 Jan 2019, 5:11 pm

کتاب تولید و پرورش دام‌های سبک (کوچک) از دروس رشته‌ی امور دامی پایه‌ی دهم دوره‌ی دوم متوسطه‌ی فنی و حرفه‌ای است و به آموزش مباحثی از قبیل: راه‌اندازی محل پرورش گوسفند و بز، ثبت مشخصات، تغذیه‌ی گوسفند و بز، تغذیه با استفاده از چراگاه و بهداشت جلدی گوسفند و بز می‌پردازد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب بک لینک چیست؟ چگونه بک لینک بگیریم که جریمه نشویم؟ 18 Jan 2019, 2:49 pm

کتاب بک لینک چیست؟ چگونه بک لینک بگیریم که جریمه نشویم؟ نوشته‌ی مهران منصوری فر، به بررسی روشی کاربردی جهت بهبود رتبه و سئوی سایت می‌پردازد. همه ما زیاد شنیده‌ایم که بک لینک یک قسمت مهم از سئوی یک وب‌سایت است و می‌تواند رتبه‌ی آن را افزایش دهد، اما آیا می‌دانید که بک لینک‌سازی چگونه باید انجام شود و تأثیر آن تا چه حد است؟

در بخشی از کتاب بک لینک چیست؟ چگونه بک لینک بگیریم که جریمه نشویم؟ می‌خوانیم:

«کارتان را شروع کنید؛ مردم خودشان متوجه کیفیت کار شما می‌شوند و به سمتتان خواهند آمد.» چنین تصوری شاید در گذشته محلی از اِعراب داشت، اما در بازار مملو از رقیب عصر حاضر و به‌خصوص در دنیای بازاریابی دیجیتال نمی‌تواند جایگاهی داشته باشد. در جهانی که رقابت در هر عرصه‌ای که فکرش را بکنید در آن موج می‌زند، باید فعال باشید و نه منفعل؛ و در جهان آنلاین این یعنی که باید استاد و قهرمان سئو باشید. 

تولید و انتشار محتوای جذاب و کاربردی می‌تواند بهترین قدم برای شروع باشد، اما کافی نیست؛ مردم برای استفاده از آن محتوای جذاب و کاربردی در وهله اول باید بتوانند وب‌سایت شما را پیدا کنند؛ بنابراین باید مسیر را برای آن‌ها هموار کنید و علائم مناسبی را در مسیرشان قرار بدهید. 

این به‌اصطلاح راه‌سازی و هدایت در فضای مجازی به «لینک»، لینک و بازهم لینک تعبیر می‌شود. به‌هرحال، لینک عملاً همان چیزی است که مردم را از موتورهای جستجو، سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف به سمت وب‌سایت شما هدایت می‌کند و دقیقاً به همین دلیل است که هر گوشه از اینترنت، از وبلاگ‌ها گرفته تا پست‌های شبکه‌های اجتماعی، مملو از لینک است.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب رمان آغوش غریب 18 Jan 2019, 6:48 am

کتاب رمان آغوش غریب اثر فاطمه زهرا سعیدی، داستان دختری است که به دلیل انتقام اشتباه، نقص عضو می‌شود و این حادثه زندگی‌اش را دگرگون می‌کند. اطرافیان او خیلی مواظب‌اش هستند و به او محبت می‌کنند؛ اما او این محبت‌ها را ترحم می‌داند و تصمیم می‌گیرد زندگی‌اش را عوض کند. در این بین کسانی وارد زندگی‌اش می‌شوند که…

در بخشی از کتاب رمان آغوش غریب می‌خوانیم:

دستمو گرفتم به نرده‌ها و آروم رفتم بالا و نگاه نگران رامیلا رو پشت سرم حس می‌کردم. وقتی رسیدم به دم در اتاقم، داخل شدم و درو بستم. بعد یه قطره اشک چکید رو گونه‌م و مچ پام تیر کشید. با صدای بلند یاسمین رو صدا زدم که به ثانیه نرسیده اومد داخل اتاق و گفت:
- جانم دیبا خانم؟
با صدای خش‌داری از بغض گفتم:
- لطفاً بیا آرایشم کن، می‌خوام برم بیرون.
من منی کرد و گفت:
- امروز بهتره استراحت کنید خانم، آخه…
- آخه چی؟
صدای هول و دستپاچه‌ش پیچید تو گوشم:
- آخه پاهاتون آسیب دیده، آقا رامیلا گفتن امروز تو خونه بمونید بهتره!
عصبی گفتم:
- اما من امروز کلاس دارم و کلی شاگرد منتظر منن.
مکثی کرد و بعد گفت:
- راستش آقا رامیلا زنگ زدن مؤسسه و کلاس امروزتون رو کنسل کردن!
بیشتر از قبل عصبی شدم و دق و دلیمو سر یاسمین بدبخت خالی کردم:
- بیرون!

از اتاق که رفت بیرون گریه‌م گرفت و دلم می‌خواست داد بزنم. دیگه از این همه مراقبت و وسواس خسته شده بودم، کاش زمان به عقب برمی‌گشت.
“فریا”
دیگه نفسم داشت بند می‌اومد که ایستادم و همونطور که نفس نفس می‌زدم گفتم:
- کامبیز تورو خدا ولم کن، من… من دیگه نمی‌تونم!
همون‌طور که از پله‌های عمارت بزرگش می‌اومد پایین خندید و گفت:
- قبلاً شجاع‌تر بودی کوچولو!
دستمو گذاشتم رو قلبم و گفتم:
- آره قبلاً شجاع بودم ولی الان ترسو شدم چون تو ترسناک شدی!به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meزمان ايجاد صفحه 0.525 ثانيه.