تازه ترين اخبار

مي خواهم پنجره ها در يك صفحه جديد باز شوند.

خبر خوان كانون

اگر مايل به مرور سريع اخبار سايتهاي مورد علاقه خود هستيد، آدرس فيد آنها را وارد كرده و دكمه اينتر را فشار دهيد يا بر روي يكي از سايتهاي منتخب زير كليك نماييد.

کتابخانه الکترونیکی کتاب سبز

مرجع دانلود کتاب الکترونیکی

Faviconدانلود کتاب صوتی جاودان 21 Mar 2019, 2:42 pm

کتاب صوتی جاودان نوشته‌ی سید محمدعلی جمال زاده داستان مردی را روایت می‌کند که جنی شده و با پاشنه‌کش کفشش کلنجار می‌رود؛ دوستش قصد دارد او را کمک کند ولی...

سید محمدعلی جمال زاده، نویسنده و مترجم معاصر ایرانی، پدر داستان کوتاه زبان فارسی و آغازگر سبک واقع‌گرایی در ادبیات فارسی است. او اولین مجموعه داستان‌های کوتاه ایرانی را با عنوان یکی بود و یکی نبود در سال 1300 خورشیدی در برلین منتشر کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی جاودان می‌شنویم:

پاشنه‌کش هم ساکت شده بود و کم‌کم خواب بر من غالب شد و به خواب رفتم. اما چه خوابی که پر بود از رویاهای وحشت‌انگیز پاشنه‌کش که به صورت کله کفچه مار درآمده بود و آن نخ قند مانند نیش تیزی از سوراخ دهانش بیرون آمده بود و می‌لرزید و می‌جنبید و سوت و صفیر می‌زد. از فرط هول و هراس از خواب پریدم و باز چراغ را روشن کردم در حالی که صدای هن هن نفسم بلند بود.

دیدم پاشنه‌کش بی‌حرکت و بی‌صدا در همان جای خودش افتاده است و نوک ریسمان قند هم از سوراخش بیرون افتاده است. برداشتم بردم به همان میخ معهود دم در آویزان کردم و دوباره به تخت‌خواب رفتم و این دفعه درست و حسابی پنج ساعت تمام یک تخت خوابیدم. فردای آن روز با همان پاشنه‌کش کفش‌هایم را پوشیدم و پی کار خود رفتم ولی جرأت نکردم قضیه را با احدی در میان بگذارم. یقین داشتم به ریشم می‌خندند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب هنر جنگ در ورزش 21 Mar 2019, 1:42 pm

کتاب هنر جنگ در ورزش اثر بهار بیگلری، هدف‌یابی و چگونه در مسابقات شرکت کردن یا به چه نحوی جلوی حریف ظاهر شدن و گاهی ظاهر نشدن یا چه هنگام حمله و دفاع کردن را به شما می‌آموزد.

از نکات استراتژیکی گرفته تا فریب دادن حریف یا نیرنگ نخوردن، همه و همه در این مجموعه‌ی تأثیرگذار قرار گرفته است. درک رازهای این کتاب، به نوعی برای تمام ورزشکاران رقابتی و حرفه‌ای الزامی می‌باشد. استفاده از تکنیک‌های عملی یا ذهنی هنرهای جنگ در ورزش و مسابقات ورزشی چنان واقعیتی است که حقیقت پیشرفت در آن نهفته می‌باشد. حقیقتی که گاه با رازها و نکته‌های ریز اما سرنوشت‌ساز به واقعیت تبدیل می‌شود.

در بخشی از کتاب هنر جنگ در ورزش می‌خوانیم:

ھنگامی که قدرت تأثیر باورھای غلط شکل گرفته در اذھان عوام، چنین مخرب است که حتی روی بھترین‌ھا نیز سایه می‌افکند؛ چرا با شناخت بیشتر، از این سیاه‌چاله‌ی افکار عمومی دور نشویم که تمام آینده و انگیزه‌ی فرد فرد توانمندان را به سمت خود برای بلعیدن موفقیت می‌کشاند.

موفقیتی که از دنبال کردن علاقه‌ھای ھر شخص به دست خواھد آمد. علاقه‌ھایی که خود، انگیزه‌ی پیشرفت را در ھر شرایط یا ھر سنینی که باشیم بارور ساخته و چه بسا دیده‌ایم کسانی را که در سنین بالا چه دست‌آوردھایی را با این انگیزه به ساحل نشانده‌اند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب ارزش خود را بدانید 21 Mar 2019, 2:12 am

کتاب ارزش خود را بدانید اثر جول اوستین، مسئله‌ی ارزش نهادن به خود و تأثیر آن در زندگی را بررسی می‌کند.

الویت دادن به خودتان، شما را به فرد بهتری تبدیل می‌کند؛ همچنین در روابطی که در طول مسیر زندگی برقرار می‌کنید نیز بهتر می‌شوید. تصمیماتی که شما در یک فضای دوستانه می‌گیرید، بسیار مناسب‌تر از انتخاب‌هایی با حس گناه و کمبود هستند.

در بخشی از کتاب ارزش خود را بدانید می‌خوانیم:

اینکه دیگران چگونه با شما رفتار می‌کنند ارزش شما را تغییر نمی‌دهد. اینکه در مورد شما چه می‌گویند یا با شما چه کاری می‌کنند مشخص نمی‌کند که شما چه کسی هستید. اشتباهاتی که مرتکب شده‌اید از ارزش شما کم نمی‌کند. آن‌ها کارهایی هستند که صرفاً شما انجام دادید و نشان‌‌دهنده‌ی شخصیت شما نیست.
شما می‌توانید خانه بزرگتری بخرید یا ماشین بهتری داشته باشید، اما این‌ها شما را ارزشمندتر نخواهد کرد. این چیزها فقط میزان دارایی شما را افزایش می‌دهد، نه میزان ارزش درونی شما را.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب فلسفه ذهن یک سوفی ورزشکار 21 Mar 2019, 2:09 am

کتاب فلسفه ذهن یک سوفی ورزشکار اثر بهار بیگلری، اثری برای اندیش‌ورزان می‌باشد. اهمیت فلسفه در تمام موقعیت‌های زندگی غیر قابل انکار است. ورزش و اندیشه‌ها، موقعیت‌هایی از زندگی هستند که پیگیری علوم فلسفی در آن‌ها کم تأثیر نیست. یکی از ویژگی‌های این اثر ایجاد نتایج برای دسته‌ای از اندیشه‌های بی‌پاسخی می‌باشد که گاه و بی‌گاه ذهن را مشغول خود داشته و سکوی پرتاب افکار به ناکجا آبادها می‌شوند.

در بخشی از کتاب فلسفه ذهن یک سوفی ورزشکار می‌خوانیم:

هدف کلی تشکیل جهان هستی و تکامل حرکت انسان و بزرگ‌ترین چالش فلسفی موجود این جهان، طرح همین سؤال است که هدف از این جهان چیست؟ سؤالی که گوشه‌ای از پاسخش در هدف کلی ورزش نهفته است. هدف یا ماهیت کلی ورزش تناسب و تعادل در اندام می‌باشد که این تناسب در اندام سر نیز افکار و اندیشه‌های تعادل‌آمیز مغز را تقویت و زندگی انسان را در پس خود ارزش خواهد داد.

ارزش کلی ورزش، زندگی و تکامل چیزی است که باید در آن به مهارت رسید و از طریق آن مهارت، هنر کامل‌تر شدن را به هنر زندگی بدل ساخت. فلسفه وجودی ورزش، زیستن برای کسب آرامش در دنیایی واقعی است. دنیایی که نه از سر خیال‌پردازی و غیر واقعی بودن بلکه از حقیقتی می‌آید که سرشت و سرنوشت را با هم ترکیب کرده و سرگذشتی نیک را به ارمغان می‌آورد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب صوتی یک روز انتظار 21 Mar 2019, 2:08 am

کتاب صوتی یک روز انتظار اثر ارنست همینگوی، داستانی آموزنده درباره‌ی پدر و پسری بیمار است.

در قسمتی از کتاب صوتی یک روز انتظار (A Day’s Wait) می‌شنویم:

پایین که آمدیم دکتر سه نوع کپسول و طرز مصرف آن‌ها را به من داد. یکی تب‌بر بود، یکی دیگر مسهل بود، و سومی هم اسید خون را پایین می‌آورد. دکتر گفت میکروب آنفولانزا فقط در محیط اسیدی زنده می‌ماند. ظاهراً چیزی نبود که در مورد آنفولانزا نداند و گفت اگر تبش از صد و چهار درجه بالاتر نرود، اصلاً نباید نگران سلامتیش باشیم. اخیراً آنفولانزای خفیفی شیوع پیدا کرده بود، و اگر بچه سینه پهلو نمی‌کرد، خطری نداشت.

به اتاق که برگشتم درجه تبش را با زمان مصرف کپسول‌ها روی تکه کاغذی نوشتم.
- می‌خواهی برایت چیزی بخوانم؟
پسرک گفت: "اگر خودت می‌خواهی، باشد."
رنگش پریده بود و زیر چشم‌هایش گود افتاده بود. آرام روی تختش دراز کشیده بود و انگار حواسش جای دیگری بود.
داستان دزدان دریایی هاوارد پلای را با صدای بند برایش خواندم، اما معلوم بود که حواسش به داستان نیست.
پرسیدم: "بهتری، باباجان؟"
گفت: "تا حالا که فرقی نکرده‌ام."

کنار تخت نشستم و برای خودم کتاب خواندم تا زمان کپسول بعدی برسد. باید خوابش می‌برد، اما نگاهش که کردم، دیدم با نگاهی عجیب به پایین تخت خیره شده.
- چرا نمی‌خوابی؟ زمان خوردن داروها که شد بیدارت می‌کنم.
- دلم می‌خواهد بیدار باشم."
چند دقیقه بعد، رو کرد به من و گفت: "بابا جان، اگر خسته می‌شوی، لازم نیست پیش من بمانی."
- خسته نمی‌شوم.
- نه، منظورم این است که اگر خسته می‌شوی، مجبور نیستی کنارم بمانی.
احساس کردم هذیان می‌گوید. ساعت یازده که شد کپسول‌هایش را دادم و از خانه بیرون رفتم.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب صوتی غزلی روی عرشه 19 Mar 2019, 4:15 pm

کتاب صوتی داستان غزلی روی عرشه اثر عصمت حسینی، شماره پنجاهم نمایش صوتی کانون فرهنگی چوک است که با اجرای مهدی رضایی و حمید آذر طوسی روایت می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی غزلی روی عرشه می‌شنویم:

بچه‌ها حرف می‌زنند، ساکت می‌شوند، عصبانی و غمگین‌اند، سیگار می‌کشند و من کرخت شده توی همه‌ی این‌ها به دیوار عرشه تکیه داده‌ام و نگاهم همه چیز را می‌بیند و نمی‌بیند. یکی می‌گوید: "با جون ما بازی می‌شه تا یه تیکه نفت صادر بشه، اون‌وقت عین خرما پیچوندنمون تو یه کشتی باری". فکر می‌کنم و نمی‌کنم، همه چیز می‌آید و می‌رود. صدای محکم و جاافتاده‌ی کاپیتان حسینی حواسم را جمع می‌کند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب Useful vocabulary in specialized chemistry 19 Mar 2019, 4:14 pm

کتاب Useful vocabulary in specialized chemistry تألیف ملیکا ملک آرا، شامل لغات پر کاربرد برای دانشجویان رشته‌ی شیمی و مهندسی شیمی است.

در این اثر صرفاً لغات مهم کتاب‌های شیمی متوسطه دوم و لغات مباحث شیمی عمومی یک و شیمی عمومی دو، گردآوری شده‌اند که می‌تواند برای دانشجویان سال اول رشته شیمی و مهندسی شیمی بسیار مفید باشد. جهت سهولت در استفاده، کتاب بر اساس الفبای فارسی نوشته شده است. علاقمندان جهت استفاده از فرهنگ توصیفی این لغات و اصطلاحات می‌توانند به کتاب دیگری از همین مولف رجوع کنند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب باورکنندگان گل‌های زمین‌اند 19 Mar 2019, 4:03 pm

کتاب باورکنندگان گل‌های زمین‌اند اثر هادی بیگدلی، مخصوص انسان‌های دانا، دل پاک و سعادت‌مند برای رسیدن به خداست.

تا زمانی که حیات آدمیان جاری و باقی است انسان‌های باورکننده به ذات پاک حضرت حق نیز وجود دارند که عدم فروپاشی جهان فسق و فساد آدمیان به برکت وجود همین باورکنندگان دل پاک است. حتی پیامبران نیز برگزیدگانی برای تسکین دل باورکنندگان هستند.

در بخشی از کتاب باورکنندگان گل‌های زمین‌اند می‌خوانیم:

کسانى که لقاى الهى را دروغ انگاشتند قطعاً زیان دیدند تا آنگاه که عیان شدن پوشیده‌ها به ناگاه بر آنان در رسد می‌گویند: اى دریغ بر ما بر آنچه درباره‌ی آن کوتاهى کردیم! و آنان بار سنگین خطاهایشان را به دوش می‌کشند. چه بد است بارى که می‌کشند و زندگى دنیا جز بازى و سرگرمى نیست و قطعاً سراى بازپسین براى کسانى که پرهیزگارى می‌کنند بهتر است.

آیا نمی‌اندیشید؟ و اگر خدا می‌خواست قطعاً آنان را بر هدایت‌گر می‌آورد. پس زنهار، از نادانان مباش. تنها کسانى اجابت می‌کنند که گوش شنوا دارند. کسانى که آیات ما را دروغ پنداشتند در تاریکی‌ها کر و لالند هر که را خدا بخواهد گمراهش می‌گذارد و هر که را بخواهد بر راه راست قرارش می‌دهد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب آرامش زندگی‌ام را زیباتر می‌سازد 18 Mar 2019, 2:51 pm

کتاب آرامش زندگی‌ام را زیباتر می‌سازد تألیف گروه تحقیقاتی لیمبیکسا، به شما کمک می‌کند تا احساس خوب آرامش و رسیدن به هماهنگی را تجربه کنید.

وقتی به هماهنگی ذهن و روح برسید، صاحب تجربه‌ی لحظه‌ای می‌شوید که تمام وجودتان را پر از وجد، شور و شوق می‌نماید! این همان لحظه‌ای است که در خانه‌ی وجودتان را به روی همه‌ی چیزهای خوب گشوده‌اید! کافی است فقط به رویایتان، به آنچه که می‌خواهید، وفادارتر باشید و با آرزویتان همراه شوید.

در بخشی از کتاب آرامش زندگی‌ام را زیباتر می‌سازد می‌خوانیم:

آرامش، وسیله‌ای‌ست برای به خاطر آوردن بینشی که به واسطه‌ی آن فاصله میان ذهنتان و آنچه که اصل شماست (روح) حذف و موجب ورودتان به چرخه احساس خوب و به آرامش می‌شود!!
کافی است در خاطراتت، تجاربت، اطرافت و همین حالا به دنبال چیزهایی بگردی که احساس خوبی به تو می‌دهند. زیرا که احساس خوب داشتن از همه چیز مهم تر است.
احساس خوب داشتن کار ساده‌ای‌ست وقتی: کمی راضی‌تر باشی، کمی سپاس‌گزارتر!!!
کافی است با قامتی استوارتر گام برداری، سرزنده‌تر باشی!!
کافی است از همین حالا شکایت کردن از دوست، همسر، همسایه، رئیس، دولت و… را متوقف نمایی!
حتی کافی است کمی وانمود کنی اکنون همان چیزی هستی که دوست داری باشی!!
این قدرتمندترین پیام من به تو است!!
گوش سپردن و توجه به این کلام‌ها می‌تواند مدت زمان بیشتری تو را در آرامش، در احساس خوب، در آگاهی تو از اصلت، از آنچه که واقعاً هستی، نگه دارد.
زیرا که اصل تو همواره آرام است…
آرام و نامحدود…به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود ماهنامه ادبیات داستانی چوک - شماره 104 18 Mar 2019, 2:46 pm

ماهنامه ادبیات داستانی چوک - شماره 104 ویژه‌ی نوروز 98 منتشر شد. ماهنامه ادبیات داستانی چوک اولین ماهنامه‌ی الکترونیک (پی‌دی‌اف) ادبیات داستانی ایران است که به سردبیری‌ مهدی رضایی، اولین شماره‌ی آن در شهریور سال 88 منتشر شد و همچنان ادامه دارد. کانون فرهنگی چوک، متعلق به هیچ سازمان و نهاد خاصی نیست و برخاسته از همت عده‌ای جوان دوست‌دار ادبیات است که قصد دارند در جهت ارتقای فرهنگ و ادبیات فارسی در حوزه داستان تلاش کنند.

فهرست مطالب
داستان ایرانی
داستان ترجمه
نگاهی به فیلم «مدفون»
خلاصه اسطوره «دافنه»
معرفی کتاب «بیچارگان»
کندوکاوی در فیلم «کندو»
یادداشتی بر رمان «اسطوره»
گذری بررمان اجتماعی «صبا»
بررسی داستان «دگرگون دریا»
بررسی داستان «مردی درتاریکی»
فیلم‌هایی که باید دیده شوند «پرسونا»
نگاهی به مجموعه داستان «زاویه دید»
معرفی برنده جایزه نوبل «تئودور مومسن»
همساز شدن، جستاری برای درک بهتر فیلم
استراتژی ساخت داستان کوتاه «طوفان سه روزه»
بررسی عناصر روایی در مجموعه شعر «میعاد در لجن»
تحلیلی قیاسی از داستان «سوختن انبار» و فیلم «سوختن»
نگاهی به مجموعه داستان «قمو بیشتر دوست داری یا نیویورک؟»
ریزنگاری‌های حسی و عاطفی در داستان‌های «علی اشرف درویشیان»

این شماره همراه با: لیلا غلامی، راضیه مهدی زاده، عزیز حکیمی، نصرت رحمانی، علی اشرف درویشیان، علی بصیری، مرتضی فضلی، آتسا شاملو روناک سیفی، گیتا بختیاری، زهرا کرمی، حمید سلیمانی رازان، پریسا غفاری، نیما یوسفی، مسعود یوسفی، سمانه داننده، رئوف شاهسواری، فریدون گله، بهروز وثوقی، مهناز رضایی لاچین، هانیه دادرس، م. رضوی، علی ملایجردی، امیر بنی نازی، غلامرضا آذرهوشنگ، سمیه اوتاری‌نژاد، سیدابوالحسن هاشمی‌نژاد، تئودور مومسن، ارنست همینگوی، فئودور داستایوفسکی پل استر دیوید گمل، هاروکی موراکامی، لی چانگ دونگ، اینگمار برگمن، رودریگو کورتس، سیج اسمیت، هنری ادوارد، انتظار حسین، تولگای گوموشای، استفان رابلی، دونالد. جی. هارلو، باشویس سینگر، استفان لیکوک، محمد جمیل اختربه اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meزمان ايجاد صفحه 0.193 ثانيه.