تازه ترين اخبار

مي خواهم پنجره ها در يك صفحه جديد باز شوند.

خبر خوان كانون

اگر مايل به مرور سريع اخبار سايتهاي مورد علاقه خود هستيد، آدرس فيد آنها را وارد كرده و دكمه اينتر را فشار دهيد يا بر روي يكي از سايتهاي منتخب زير كليك نماييد.

کتابخانه الکترونیکی کتاب سبز

مرجع دانلود کتاب الکترونیکی

Faviconدانلود کتاب آسانسور 16 Sep 2019, 5:11 pm

کتاب آسانسور داستان کوتاهی با ژانر فانتزی و معمایی به قلم زهرا باقری برای نوجوانان است. داستان درباره‌ی پسری به نام جِرِمی است که طی حادثه‌ای عجیب، از طریق یک آسانسور وارد بازاری می‌شود که ظاهراً کیلومترها پایین‌تر از سطح زمین وجود دارد. جرمی در آن‌جا با انسان‌های عجیبی مواجه می‌شود و سرانجام پس از تلاش برای خارج شدن از آن مکان درمی‌یاید که راهی برای خروج وجود ندارد.

در بخشی از کتاب آسانسور می‌خوانیم:

بیدار شدن از خواب ناز و راحت همیشه عذاب‌آور است، بنابراین قرار نبود آن روز به جِرِمی که امتحان سختی نیز در پیش داشت، خوش بگذرد.
او با بدنی خسته و کوفته، در حالی از رخت‌خواب پایین آمد که انگار چندین نفر او را با قصد و نیت قبلی کتک زده بودند. 
وقتی از اتاقش بیرون آمد صدای خواهرش کایلی را شنید که جیغ می‌کشید و درست مثل شب قبل، و شب قبل‌تر از آن، از مادرش تقاضای ماشینی جدید و آخرین مدل را می‌کرد؛ آن هم نه از آن ماشین‌های اسباب بازی کنترلی، بلکه یک ماشین کاملاً واقعی که صمیمی‌ترین دوستش نیز به تازگی خریده و حسادت او را به طرز فجیعی برانگیخته بود.

با این افکار زیر لب پوزخندی زد و مشغول شستن صورتش شد. 
وقتی از سرویس بهداشتی بیرون آمد صدای نعره‌ای به گوش رسید، تمام خانه به لرزه درآمد و آنگاه هیکل عظیم کایلی در چارچوب راهرو قرار گرفت. 
او با آن چشم ریز و کشیده‌اش به جرمی زل زده بود، و جرمی که حسابی جا خورده و توقع نداشت صبح به آن زودی ناچار به مقابله با خواهرش شود، آب دهانش را قورت داد و با صدای ضعیفی گفت:
-صبح بخیر!
کایلی جوابش را نداد و همچنان خیره به او نگاه کرد، سرانجام انگشت اشاره‌اش را بالا آورد و آن را تکان داد و بسیار تهدیدآمیز گفت:
- یک روزی از همتون انتقام می‌گیرم!به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب رمان شاید کسی شبیه من 16 Sep 2019, 5:08 pm

کتاب رمان شاید کسی شبیه من نوشته‌ی فاطمه ایمانی، درباره‌ی جاما هوتیچ دختر بوسنیایی جنگ زده‌ای است که هفده سال قبل به همراه مادرش مونیرا در یکی از اردوگاه‌های آوارگان جنگی نزدیک مرز کرواسی تحت سرپرستی و حمایت یک فعال حقوق بشر ایرانی به نام دکتر مسعود فراهانی قرار می‌گیرد.

دکتر با مادرش ازدواج می‌کند و او به عنوان فرزند خوانده‌ی دکتر با یک هویت جدید به ایران می‌آید. در تمام این هفده سال، جاما با هویت ایرانی‌اش یعنی ندا فراهانی زندگی می‌کند اما هرگز نمی‌تواند خودش را با شرایطی که به او تحمیل شده وفق دهد. نقاط مبهم زیادی از گذشته‌اش وجود دارد که نمی‌گذارد او به طور کامل از هویت اصلی‌اش و زادگاهش دل بکند. در گیرودار رسیدن به جواب سوال‌هایی که همیشه داشته با پسر بچه‌ای به اسم کارن آشنا می‌شود و در حیطه‌ی کاری‌اش به عنوان مربی مهد آن بچه، درگیر زندگی خانوادگی کارن می‌شود.

در بخشی از کتاب رمان شاید کسی شبیه من می‌خوانیم:

به زور همه رو سر جاشون شوندم. و ازشون خواستم مشغول باشن. با کمی مکث از کنار تک‌تک‌شون گذشتم تا به میز یگانه رسیدم. دستاشو تو هم قلاب کرده بود و با اخم به برگه‌ی رو میزش که تصویر یه نقش دست بود و بچه‌ها باید رو سر انگشت‌هاش چهره‌ی اعضای خونواده‌شون رو می‌کشیدن، خیره بود.

خم شدم وبا ملایمت پرسیدم.
- یگانه جونم نمی‌خوای نقاشی کنی؟
فقط سر تکان داد و چیزی نگفت.
- می‌خوای کمکت کنم؟!

عکس‌العملی نشون نداد. یه نگاه به برگه‌ی بغل دستیش انداختم که داشت تند تند صورتک می‌کشید. فکر کنم کل فامیل‌شون رو یه جا می‌خواست تو اون پنج تا انگشت جا بده.

- آرین داری چیکار می‌کنی؟ مگه خاله منیژه نگفت فقط کسایی که تو خونه‌تون هستن رو نقاشی کنین؟به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند 16 Sep 2019, 4:33 pm

کتاب با یک چرا آغاز کنید: چگونه رهبران بزرگ، در انجام کارها الهام بخش همه افرادند، پرفروش‌ترین اثر انگیزه‌بخش و تغییر سبک زندگی به قلم سایمون سینک به شمار می‌رود. این اثر می‌گوید رهبرانی که بیشترین تأثیر بر جهان را گذاشته‌اند، به شیوۀ دیگری فکر و عمل کرده‌اند و این برعکس کارهایی محسوب می‌شود که همۀ مردم عادی می‌کنند.

این کتاب دربارۀ الگویى صحبت می‌کند که به شکل طبیعى رخ می‌دهد و طرز فکر، نحوه عمل و ارتباطى است که برخى رهبران را به توانایی می‌رساند تا الهام‌بخش اطرافیان خود شوند. اگرچه ممکن است این رهبران استعداد ذاتى داشته باشند، اما این توانایى منحصراً به آن‌ها متعلق نیست. همۀ شما مى‌توانید این الگو را فرا بگیرید.

در بخشی از کتاب با یک چرا آغاز کنید می‌خوانیم:

به دو دلیل اعتماد به سادگى پدیدار نمى‌شود: نخست اینکه یک فروشنده دلیلى منطقى براى اینکه چرا یک خریدار باید یک محصول یا خدمات را خریدارى کند، ایجاد نمى‌کند، و یا به این دلیل که یک مدیر اجرایى متعهد نمى‌شود تغییرات ایجاد کند. اعتماد، فهرست و چک‌لیست نیست. انجام تمامى مسئولیت‌ها باعث پدید آمدن اعتماد نمى‌شود. ما حتى زمانى که شرکت‌ها و افراد مسیرى اشتباه طى مى‌کنند، به آن‌ها اعتماد کرده و به دیگران اعتماد نمى‌کنیم. اگرچه همه‌چیز ممکن است دقیقا طبق انتظارات پیش برود. یک فهرست تکمیل شده، تضمین‌کننده اعتماد نیست. اعتماد زمانى پدیدار مى‌شود که ما بدانیم یک فرد یا سازمان دیگر، توسط عواملى به غیر از سود و دستاورد شخصى، پیش برده مى‌شوند.

با اعتماد، ارزش به دست مى‌آید ارزشى واقعى، نه ارزشى که فقط با پول برابر شده باشد. براساس تعریف، ارزش با اعتماد در یک راستا قرار دارند. شما نمى‌توانید یک فرد را متقاعد کنید که داراى ارزش است، و به همین ترتیب نمى‌توانید کسى را متقاعد کنید که به شما اعتماد کند. باید ارتباط برقرار کنید و نشان دهید که ارزش‌ها و اعتقادات مشترکى وجود دارند، و بدین صورت اعتماد را به دست آورید. باید درباره چرایى خود صحبت کنید و باید با کارى که انجام مى‌دهید (چیستى) این چرایى را اثبات کنید. باز هم تکرار مى‌کنم، چرایى فقط یک اعتقاد است، چگونگى‌ها اقداماتى هستند که براى درک این اعتقاد اتخاذ مى‌کنیم، و چیستى‌ها نتایج این اقدامات هستند. هنگامى که این سه عامل در تعادل باشند، اعتماد ایجاد مى‌شود، و ارزش به دست مى‌آید، در شرکت کانتیننتال نیز، بتیون توان انجام این کار را داشت.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب دفن هنرمند 16 Sep 2019, 1:36 pm

کتاب دفن هنرمند نوشته‌ی شهروز مرکباتی لنگرودی، یاداداشت بلند و مرثیه‌ای‌ست بر هنر معاصر، بر مصرف‌زدگی انسان و مصرف‌شوندگی صرف آثار هنری، نابودی هر گونه تأثیر عمیق و نابودی هنرمندان واقعی ...

در بخشی از کتاب دفن هنرمند می‌خوانیم:

موضوع آن‌قدر پیش پا افتاده شده‌ست
که اگر کسی بتواند
شخصی را مجاب کند
که برای چند ثانیه
به مونالیزا
با دقتی بیشتر از حد معمول خیره بشود
هنر کرده
این‌ست عمق فاجعه‌ای که باید پذیرفت
«دیگر زمان آن نیست که هنرمند
دوازده سال از عمر خویش را
پای یک اثر بگذارد
تا شاهکاری
دیدنی و شنیدنی خلق کند»
چرا که ممکن‌ست به دلیل نداشتن درآمد کافی
برای گذران زندگی
در میانه‌ی راه، بمیردبه اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب رمان نفوذ ناپذیر 15 Sep 2019, 8:52 pm

داستان رمان نفوذ ناپذیر دربارۀ دختری به نام رائیکا، سروان دوم دایرهٔ جنایی پلیس، جدی اما با قلبی مهربان است که به خاطر شخصیت بیرونی‌اش بسیاری او را نشناخته‌اند. او ماموریت می‌گیرد که برای متوقف ساختن یک گروه به آن وارد شود.

در بخشی از کتاب رمان نفوذ ناپذیر می‌خوانیم:

روژان گفت: رائیکا ترو خدا…
همون‌جور که مقنعه‌ام رو درست می‌کردم، با لحن جدی و همیشگیم گفتم: روژان الکی بحث نکن، من خوشم نمی‌آد برم این‌جورجاها… تولد شمسی و قمری و میلادیشون رو هی جشن می‌گیرن، من که نمی‌گم تو نرو، برو خوش باشی اما من نمی‌آم….
با زاری گفت: تو دلم مونده برای یک بار هم که شده تو رو به دوستام نشون بدم…
- پس موضوع اینه؟ عزیز من مجبور نیستی جار بزنی خواهر من پلیسه…
مطمئن بودم که نگفته…. یک دروغ کاملا بچگانه بود…. می‌دونست کار من رو نباید به کسی بگه!
گفت: حالا که گفتم، رائیکا یک رحمی کن…‌ ها؟
کش چادرم رو درست کردم و همون‌جور که به سمت در ورودی می‌رفتم گفتم: خوش بگذره، خداحافظ…
داد زد: چرا دلت نمی‌سوزه، دخترهٔ سنگدل…
لبخند کوچولویی زدم و زود جمعش کردم… سوار پژو ۲۰۶ مشکیم شدم و به سمت اداره راه افتادم…به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب کاردستی 15 Sep 2019, 8:31 pm

کتاب کاردستی از مجله ویستا طرز ساخت انواع کاردستی‌های متنوع از جمله هنر شمع‌سازی، درختچه بنژامین، دستمال سفره به شکل گل و انواع بسته‌های گوناگون را آموزش می‌دهد.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب دیگر شعر دیگری نمی‌بینم 15 Sep 2019, 8:29 pm

کتاب دیگر شعر دیگری نمی‌بینم مجموعه اشعار نوی شهروز مرکباتی لنگرودی است.

در بخشی از کتاب دیگر شعر دیگری نمی‌بینم می‌خوانیم:

قلبم خوب نمی‌زند
قرص می‌خواهد
از ابری که پشت ماه
سنگر گرفته به اشتباهش
این همه سیگار را کجای ریه‌هایم جا بدهم آخرش؟
دندان‌هایم را به کجا قروچه بروم اجنبی؟
پناهی هست توی دست‌های حسین خودمان؟
(یا هر نام دیگری) 
جواب این سوال تزریقی‌ست که توی رگم هست
پرستار رفتار کرد
تا سماعی بیاورد بالای سرم
نصب کند تا فردا
که قطره قطره
دریا را به رویای دنیایم بیاورم
یعنی دنیا رویاست که این همه درد دارد؟به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب زمین شناسی ایران 15 Sep 2019, 8:29 pm

کتاب زمین شناسی ایران، جزوه‌ای کامل جهت آمادگی آزمون کارشناسی ارشد زمین شناسی است.

زمین‌شناسی ایران، واحدهای زمین‌شناختی و ساختمانی، چینه‌شناسی، ماگماتیسم و سنگ‌های آذرین، سری‌های افیولیتی و سنگ‌های اولترامافیک و رویدادهای کوه‌زایی و خشکی‌زایی در ایران را بررسی می‌کند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب سپاه گمشده کمبوجیه و یازده داستان دیگر 14 Sep 2019, 4:29 pm

کتاب سپاه گمشده کمبوجیه و یازده داستان دیگر نوشته‌ی محمدامین پورحسینقلی، از دو بخش تشکیل شده است: بخش اول داستان‌هایی که به ماوراء الطبیعه می‌پردازد و بخش دوم روایت‌هایی که ساده هستند اما دغدغه‌های اجتماعی در پشت آن پنهان شده‌اند.

بخش اول با هفت قطعه در صدر قرار گرفته که شاخص‌ترین آن‌ها "سپاه گمشدۀ کمبوجیه" و "یک داستان واقعی" است. اما بخش دوم تنها شامل پنج قطعه می‌شود که "اکسید دی هیدوژن" و "شماره هفتاد و سه به باجه‌ی چهار" از نمونه‌های بارز و مصداق عینی دغدغه‌های ذهنی نویسنده به شمار می‌رود.

در بخشی از کتاب سپاه گمشده کمبوجیه و یازده داستان دیگر می‌خوانیم:

مرد آخرین پک را به سیگارش می‌زند و در حالیکه نیکوتین با اشتیاق از نایژه‌ها عبور می‌کند تا سوار گلبول‌های قرمز شود، باقی مانده‌ی سیگار را پرتاب می‌کند روی پله‌ها و نفس زنان از درب اتوماتیک رد می‌شود. با یک دست گوشی موبایلش را چسبانده به گوش راستش و با دست دیگرش دکمه‌ی دستگاه نوبت‌دهی را فشار می‌دهد و با صدای بلندی توی گوشی می‌غرد: غلط کرده... همین امروز باید تکلیفشو روشن کنه! الان چکش دستمه... همین الان برگشت می‌زنم و یک راست می‌رم کلانتری...

مرد یک لحظه ساکت می‌شود و بی توجه به لابه‌های آنسوی گوشی، نگاهی به شماره‌ای می‌اندازد که روی تکه‌ی کوچک کاغذ نقش شده است. صدای موزون و آهنگینی توی سالن انباشته از آدم‌های منتظر، می‌پیچد: شماره‌ی هفتاد و یک به باجه‌ی سه...

مرد گوشی را پایین می‌آورد و چشمانش را در سالن می‌گرداند. شاید نزدیک ده نفر روی صندلی‌ها نشسته‌اند یا روی باجه‌ی مقابلشان خم شده‌اند و یا مشغول پر کردن فرم‌های بانکی هستند. مرد شانه‌اش را تکانی می‌دهد و موبایل را دوباره به گوشش می‌چسباند: الو... یه لحظه...به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meFaviconدانلود کتاب کوروش رهایی بخش 14 Sep 2019, 4:25 pm

کتاب کوروش رهایی بخش اثر شروین وکیلی درباره‌ی کوروش بزرگ نخستین شاهنشاه ایرانی و بنیادگذار دولت ایران، نوشته شده است. کوروش شخصیتی است که در زمانه‌ی ما هم در میان ایرانیان و هم در میان دیگران از محبوبیتی بی‌مانند برخوردار است. این کتاب با نگاهی تحلیلی به زندگی و دستاوردهای وی می‌پردازد و می‌کوشد با مرور منابع اصلی و اسناد تاریخی عمده‌ای که به او ارجاع می‌دهند، تصویری‌ دقیق‌تر و روشن‌تر از وی را ترسیم کند و فهمی نقادانه و چندسویه از تاریخ فراز آمدن کوروش بزرگ را بازخوانی کند. هم‌چنین در این کتاب ترجمه‌ی متن‌های باستانی مربوط به دوران کوروش هخامنشی نیز در دسترس علاقمندان قرار می‌گیرد.

چاپ نخست این کتاب با نام تاریخ کوروش هخامنشی در مدتی کوتاه با استقبال پرشور مخاطبان به پایان رسید. از آنجا که این کتاب در ابتدای دهه‌ی ۱۳۸۰ نوشته شده بود و داده‌های تازه را در بر نمی‌گرفت، برای چاپ دوم کتاب این ضرورت احساس ‌شد که بازنویسی شود و دستاوردهای پژوهشی نو نیز در آن گنجانده شود. چرا که طرح پرسش درباره‌ی کوروش و پژوهش درباره‌ی هویت او و دستاوردهایش به خصوص از سال ۲۰۰۵٫م به بعد با شتاب و دامنه‌ای بیشتر در میان تاریخ‌نگاران و جامعه‌شناسان تاریخ مورد توجه بوده است. گنجاندن بحث‌های ده سال اخیر در این کتاب خواه ناخواه موضوع آن را تغییر داد و آن را از تک‌نگاری درباره‌ی شخصیت کوروش به پژوهشی گسترده‌تر درباره‌ی سیاست کوروش و دستاوردهای تاریخی او سوق داد. از این رو باید این کتاب را در کنار دو اثر دیگر نگارنده درباره‌ی تاریخ هخامنشیان خواند. یکی از این دو «داریوش دادگر» است که ظهور «منِ ایرانی» در دوران داریوش بزرگ و تحول آن در دوران هخامنشی را بررسی می‌کند، و دیگری «اسطوره‌ی معجزه‌ی یونانی» است که ساختار و پیکربندی سوژه‌ در یونان عصر هخامنشی را هم‌چون برابر نهادی در مقابل من پارسی، وارسی می‌کند.به اشتراك گذاري در:

knowclub

facebook

Blogmarks

del.icio.us

Digg

Ma.gnolia

My Web 2.0

Newsvine

Reddit

Segnalo

Simpy

Spurl

Telegram.meزمان ايجاد صفحه 0.233 ثانيه.